Polscy operatorzy gotowi na szybki Internet do 100Mb/s

Coraz głośniej mówi się, że część dostawców usług internetowych w naszym kraju jest gotowa do zaoferowania swoim klientom bardzo szybkiego Internetu o prędkości sięgającej nawet do 100Mb/s. W czym więc problem?

Polscy operatorzy gotowi na szybki Internet do 100Mb/s
Paweł Cebula

Coraz głośniej mówi się, że część dostawców usług internetowych w naszym kraju jest gotowa do zaoferowania swoim klientom bardzo szybkiego Internetu o prędkości sięgającej nawet do 100Mb/s. W czym więc problem?

Jak z Internetem jest w Polsce wie każdy, jednak należy pamiętać o tym, że w przeciągu ostatnich kilku lat sytuacja poprawiła się i to w sposób znaczący - głównie dzięki skutecznym działaniom Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Prezes UKE - Anna Streżyńska - powiedziała ostatnio, że część ISP gotowa jest już w tej chwili udostępnić użytkownikom Internet o prędkości sięgającej nawet 100Mb/s - patrząc na dostępne na naszym rynku oferty zaczyna się rodzić pytanie: jak to możliwe, skoro „najszybsi” operatorzy działający wyłącznie w największych miastach dają maksymalnie do kilkunastu Mb/s?

A winna całej sytuacji jest oczywiście… Telekomunikacja Polska, której infrastruktura jest przestarzała i mimo gotowości samych ISP udostępnienie tak szybkiego Internetu nie jest możliwe. TPSA w ramach Neostrady proponuje maksymalnie 6Mb/s „europejska” prędkość to to nie jest, atutem powinna być dostępność - w (prawie) każdym dom, mieście czy nawet wsi. Okazuje się, że wcale tak nie jest i nawet w niektórych częściach największych polskich miast zdarza się, że TPSA maksymalnie może zaproponować 2Mb/s.

Pani prezes UKE zapowiada poinformowała jednocześnie, że trwają intensywne prace nad przygotowaniem specjalnej ustawy, która będzie stanowiła pierwszy krok w kierunku zapewnienia w Polsce naprawdę szybkiego dostępu do Internetu.

Źródło: Media2GlobalDais

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.