Pomoc w odchudzaniu. Ten prosty gadżet ma wybrać optymalny plan

Pomoc w odchudzaniu. Ten prosty gadżet ma wybrać optymalny plan

Pomoc w odchudzaniu. Ten prosty gadżet ma wybrać optymalny plan
Źródło zdjęć: © fot. materiały prasowe
Klaudia Stawska-Magdziak
18.05.2021 13:17

Prosty monitor metabolizmu na podstawie oddechu ma pomóc użytkownikom dobrać najlepszą dietę i ćwiczenia, by osiągnąć najlepsze efekty w czasie odchudzania.

Lekarze zwracają uwagę, że wraz z wiekiem nasz metabolizm zwalnia i rośnie ryzyko przyrostu masy ciała. Aby temu zapobiec, najczęściej konieczne jest właściwe dopasowanie diety oraz planu treningowego. Bez pomocy odpowiednich specjalistów może to być jednak trudne, a niewiedza może prowadzić do większych szkód dla organizmu.

Lumen to pierwsze urządzenie, które ma pomóc użytkownikom w doborze odpowiedniego wysiłku oraz diety, bez pomocy specjalisty. Ten niewielki gadżet, który spokojnie zmieści się w dłoni, ma za zadanie mierzyć metabolizm użytkownika. W tym celu analizuje stężenie CO2 w pojedynczym oddechu.

381605236701471644
© fot. materiały prasowe

Technologia ma pomóc dokładnie określić użytkownikowi, co i kiedy jeść, by osiągnąć lepsze efekty w czasie treningów, poprawić swój metabolizm, a tym samym - spalać więcej tłuszczu.

Lumen śledzi dane dotyczące metabolizmu, snu, odżywiania i kondycji za pomocą odpowiedniej aplikacji. Następnie na podstawie tych danych wyciąga średni wynik - Lumen Flex Score, który odzwierciedla cel użytkownika i podpowiada, w jaki sposób do niego dążyć. Program został również zaprojektowany tak, by ułożyć użytkownikowi dietę, podobnie jak dietetyk.

Do tej pory tak dokładny pomiar metabolizmu był możliwy do wykonania jedynie w szpitalu lub klinice, a koszt takiego badania, według serwisu Futurism, mógł przekroczyć nawet 250 dolarów. Cena systemu Lumen jest taka sama, a producent obiecuje nieograniczoną ilość pomiarów metabolizmu.

Niestety, sam proces chudnięcia nadal będzie wymagać od nas dużo pracy, ale wygląda na to, że technologia Lumen ma pomóc osobom odchudzającym się osiągnąć ich maksymalny potencjał. Nie jest to jednak żadne "cudowne rozwiązanie", więc warto się zastanowić, czy na pewno jest nam potrzebne?

Zobacz też, aplikacje, które przydadzą się na diecie lub, gdy chcesz zdrowiej się odżywiać.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)