Porozmawiaj z własnym budzikiem (wideo)

Zegarki mówiące godzinę nie są niczym nowym i na nikim nie robią już wrażenia. Co innego budzik Moshi, który nie dość że mówi, to jeszcze słucha i wykonuje nasze polecenia.

Porozmawiaj z własnym budzikiem (wideo)
Artur Falkowski

Zegarki mówiące godzinę nie są niczym nowym i na nikim nie robią już wrażenia. Co innego budzik Moshi, który nie dość że mówi, to jeszcze słucha i wykonuje nasze polecenia.

Nie oznacza to od razu, że sympatyczny budzik zastąpi psychoterapeutę, cierpliwie wysłuchując zwierzeń pacjenta. Co więcej, to raczej marny rozmówca. Choćby nie wiadomo ile się trudzić, nie wciągniemy go w dyskusję ani nie poplotkujemy na codzienne tematy.

Moshi może jednak na nasze życzenie podać bieżący czas, datę oraz temperaturę w pomieszczeniu. Za pomocą komend głosowych włączymy niewielkie światło, ustawimy aktualną godzinę lub alarm. Cała obsługa budzika opiera się na głosie. Wystarczy przywitać się z nim grzecznie, mówiąc "Hello, Moshi", by ten w odpowiedzi poprosił o wprowadzenie komendy, mówiąc: "Command please".

Hello, Moshi

Przyznać trzeba, że pomysł jest nader interesujący. Nie trzeba tracić w nocy czasu na to, by szukać okularów, włącznika światła czy leżącej na pobliskiej szafce komórki. Moshi wydaje się też być doskonałym prezentem dla niewidomych. Szkoda tylko, że ciągle powtarzane przez niego "Command please" może nieźle zirytować, szczególnie, że nie da się go wyłączyć.

Zegarek można nabyć na stronie producenta za niecałe czterdzieści dolarów.

Źródło: crunchgear

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.