Potężny PC i Xbox 360 w jednej obudowie
07.09.2010 23:05, aktual.: 11.03.2022 13:30
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Było elegancko, teraz czas na sprzęt zaliczający się do zupełnie innej kategorii. Świecąca obudowa widoczna na zdjęciu mieści Xboksa 360 i podkręconego peceta dla graczy. Wszystko chłodzone cieczą.
Było elegancko, teraz czas na sprzęt zaliczający się do zupełnie innej kategorii. Świecąca obudowa widoczna na zdjęciu mieści Xboksa 360 i podkręconego peceta dla graczy. Wszystko chłodzone cieczą.
Po co w ogóle pakować konsolę i desktop do jednej obudowy? Ponieważ jest to możliwe, efektowne i ktoś na pewno za to zapłaci. W przypadku tego zestawu cena jest równie imponująca, co wygląd. Za kombo konsoli i PC trzeba zapłacić aż 7700 dolarów.
Co otrzymamy za tę kwotę? Oczywiście Xboksa 360, z którego można korzystać niezależnie od peceta, o dość imponujących parametrach. Sercem komputera jest procesor Core i7 930 podkręcony do 4 GHz umieszczony na płycie głównej Rampage III Extreme Edition.
Za grafikę odpowiadają dwie karty Nvidia GeForce GTX 480. Do tego dochodzi 6 GB pamięci RAM Corsair DDR3-1600, dwa 50 GB dyski SSD OCZ Verte, dysk twardy o pojemności 2 TB od Western Digital, karta dźwiękowa Creative Fatal1ty i 1500-watowy potwór marki Silverstone, który wprawi to wszystko w ruch.
Cały ten imponujący i kosztowny zestaw podzespołów umieszczono w obudowie Danger Den Tower 21 i uzupełniono o kontroler wiatraków, oświetlenie LED i wodne chłodzenie.
Imponujące? Teoretycznie tak, ale za 7700 dolarów można złożyć mocniejszy zestaw. Prawdziwy fanatyk mocy wymieniłby w tym komputerze właściwie wszystko, począwszy od procesora (na 6-rdzeni oferowanych przez 980X) poprzez RAM (mało!) na większych dyskach SSD, na potrójnej grafice i jeszcze mocniejszym zasilaczu skończywszy.
Nie twierdzę, że stosunek cena-możliwości byłby wymierny. Mało kto potrafiłby wykorzystać potencjał takiego potwora, ale jeżeli już inwestować w komputer ponad 20 000 złotych, to dlaczego zadowalać się „słabszymi” podzespołami?
Źródło: Dvice • Maximum PC