Prawdziwe hologramowe projektory jak w filmach?

Czasy, kiedy hologramowe wyświetlacze można było zobaczyć tylko w dziełach twórców filmowych, odchodzą powoli w zapomnienie. Czyżby wszystko wskazywało na to, że już wkrótce hologramy pojawią się w naszych domach, pracy i na ulicach?

fot. DailyMail
fot. DailyMail
Jakub Tabaczewski

Czasy, kiedy hologramowe wyświetlacze można było zobaczyć tylko w dziełach twórców filmowych, odchodzą powoli w zapomnienie. Czyżby wszystko wskazywało na to, że już wkrótce hologramy pojawią się w naszych domach, pracy i na ulicach?

[/blo-link-inner]

Wszystko wskazuje na to, że już względnie niedługo będziemy korzystać z hologramowych projekcji w naszym codziennym życiu. Naukowcy opracowali technologię wyświetlania trójwymiarowych, holograficznych obrazów, która nie wymaga od użytkownika korzystania ze specjalnych okularów! Odpowiednie wykorzystanie takiej technologii może być przełomem w dziedzinie telewizji, kina, gier komputerowych, a nawet billboardów reklamowych.

Hologram
Hologram

Dr Nasser Peyghambarian, który prowadził badania nad tą technologią, powiedział:

To urządzenie zbliża nas o kolejny krok do wielkiego celu, jakim jest holograficzna teleprezentacja wyświetlana w wysokiej rozdzielczości i pełnym kolorze, umożliwiająca np. prowadzenie holograficznych konferencji w czasie rzeczywistym pomiędzy każdym miejscem na świecie.

Obecnie prototyp takiego urządzenia pracuje z częstotliwością odświeżania, która wynosi tylko 2 sekundy, więc obraz jest nieco toporny. Nie trzeba jednak wielkiej wyobraźni, aby domyślić się, że nie jest to problem, z którym naukowcy nie będą potrafili sobie poradzić.

3D Moving Images Possible With New Hologram Technology

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.