Procesor stworzony w domu!

Firmy takie, jak AMD czy Intel w ciągu jednego dnia są w stanie wyprodukować tysiące procesorów. Jednak ich satysfakcja nie może się równać z tą, którą odczuwał Steve Chamberlin po 18 miesiącach pracy i stworzeniu własnego procka.

bmow1
bmow1
Damian

Firmy takie, jak AMD czy Intel w ciągu jednego dnia są w stanie wyprodukować tysiące procesorów. Jednak ich satysfakcja nie może się równać z tą, którą odczuwał Steve Chamberlin po 18 miesiącach pracy i stworzeniu własnego procka.

Układ został stworzony w warunkach domowych. Procesor jest 8-bitowy i składa się z 1253 kawałków kabla. Całkowity koszt produkcji wyniósł jakieś 1000$. Wszystkie komponenty pochodzą żywcem z lat 70' i 80'.

Układ swoją wydajnością przypomina procesory użyte w tak legendarnych komputerach, jak Commodore 64 i Apple II.

  • Części z tych lat nie są może bardzo wydajne, ale dużo łatwiej je zrozumieć i na nich pracować - skomentował sam twórca.

Cały projekt został opatrzony nazwą BMOW. Jest to w pełni funkcjonalny komputer z portami USB, VGA i monitorem LCD. Steve na pytanie czemu to zrobił odpowiada krótko - Nie wiem, ale było przy tym sporo zabawy.

Najważniejsze, to mieć hobby!

Źródło: Wired

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.