Prostownica - jaką wybrać? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę

Idealnie proste włosy to marzenie wielu kobiet, a taki sprzęt jak prostownica zdecydowanie może ułatwić osiągnięcie oczekiwanych rezultatów. Podpowiadamy, jaką prostownicę wybrać, by cieszyć się nie tylko prostymi, ale również niezniszczonymi włosami.

Jaką prostownicę wybrać?
Jaką prostownicę wybrać?
Źródło zdjęć: © fot. Pexels
Klaudia Stawska-Magdziak

12.01.2021 | aktual.: 06.03.2024 22:21

Prostownica - jaką wybrać?

Jeśli zastanawiacie się, jaką prostownicę wybrać, to przede wszystkim należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów. Poniżej znajdziecie krótką listę, ale najważniejsze cechy dobrej prostownicy omówimy jeszcze raz niżej, dodając więcej szczegółów. Dzięki temu wybór najlepszej prostownicy powinien być łatwiejszy.

Jeśli zadajecie sobie pytanie, jaką prostownicę wybrać, to koniecznie weźcie pod uwagę następujące cechy i funkcje:

  • rodzaj oraz wielkość płytek - dobierzcie parametry do swoich włosów;
  • regulacja temperatury - przyda się przynajmniej minimalny zakres, ponieważ im cieńsze włosy, tym gorzej zniosą wysokie temperatury;
  • moc prostownicy - im wyższa, tym lepiej, ponieważ urządzenie szybciej się nagrzeje;
  • jakie zabezpieczenia ma prostownica - przyda się np. funkcja automatycznego wyłączania;
  • dodatkowe wyposażenie oraz funkcje.

Rodzaj powłoki i wielkość płytek

Wybór powłoki, jaką będą pokryte ramiona prostownicy, należy do najważniejszych, kiedy zastanawiasz się nad zakupem tego typu urządzenia. To właśnie powłoka ma decydujące znaczenie, kiedy chodzi o bezpieczeństwo użytkownika prostownicy oraz jej wpływ na kondycję włosów. Na rynku dostępne są modele z czterema różnymi powłokami:

  • ceramiczna;
  • ceramiczna z domieszką keratyny;
  • diamentowa;
  • z dodatkiem turmalinów

Powłoki ceramiczne mają jedną ważną zaletę - nagrzewają się równomiernie, dzięki czemu nie ryzykujemy poparzeniem włosów, co może skutkować uszkodzeniem ich struktury. Modele z domieszką keratyny dodatkowo mogą wzmocnić kondycję naszych włosów. Dzieje się tak, ponieważ w momencie nagrzania prostownicy, z powłoki uwalniania jest keratyna, która przyczynia się do odbudowy struktury włosów.

Płytki z diamentową powłoką są z kolei o wiele wytrzymalsze niż te z powłoką ceramiczną. Dzięki temu panele pozostają gładkie przez wiele lat, co z kolei sprawia, że używanie jej jest znacznie bezpieczniejsze. Niestety naruszone płyty prostownicy mogą niszczyć włosy.

Ciekawym rozwiązaniem, z którego korzystają często profesjonalni fryzjerzy i styliści, są prostownice z powłokami z dodatkiem turmalinów. Są to minerały, które pod wpływem ciepła wydzielają ujemne jony. Te z kolei pomagają domykać łuskę włosów, co nadaje fryzurze blask.

Poza rodzajem powłoki warto zwrócić uwagę również na jej wielkość. Krótsze i węższe płytki sprawdzają się w przypadku włosów do ramion i krótszych. Jednak szerokie i długie płytki zdecydowanie lepiej poradzą sobie z długimi i gęstymi włosami. Dzięki temu jednorazowo chwycimy więcej włosów i cały zabieg potrwa krócej.

Prostownica z jonizacją - czy warto?

Wspomnieliśmy już o tym, że niektóre prostownice wydzielają jony ujemne - są to urządzenia z funkcją jonizacji. Jakie korzyści to przynosi? Przede wszystkim prostownica z jonizacją pozwala łatwiej zamykać łuski włosa, dzięki czemu są zdrowsze i mniej narażone na uszkodzenia.

Plusem będzie również to, że włosy po jonizacji mniej się elektryzują, dzięki czemu łatwiej je również ułożyć. Jak wspomnieliśmy też wcześniej, jonizacja nadaje włosom też błysk.

Prostownica - dodatkowe opcje

Kiedy zastanawiacie się, jaką prostownicę kupić, warto pomyśleć też o funkcjach dodatkowych, jakie oferuje urządzenie. Niektóre są bardziej przydatne, inne mniej - musicie zdecydować, na czym wam najbardziej zależy i jakim budżetem dysponujecie.

Obrotowa końcówka kabla może ułatwić nam operowanie urządzeniem, ale kabel jest bardziej narażony na uszkodzenia. Z innych popularnych dodatkowych rozwiązań, warto wspomnieć o prostownicach z wyświetlaczami LED, na których wyświetlane są najważniejsze informacje, np. aktualna temperatura. Producenci często również wyposażają prostownice w zintegrowany grzebień, co znacznie ułatwia ułożenie odpowiedniej fryzury.

Na rynku pojawiają się również innowacyjne rozwiązania. Do najciekawszych z nich należą prostownice parowe, które są wyposażone w małe zbiorniczki wodne. Para rozluźnia strukturę włosa, dzięki czemu lepiej się one układają. Dodatkowo para wodna chroni włosy przed zniszczeniem w czasie zabiegu.

Stosunkowo nowym rozwiązaniem są prostownice, które emitują światło podczerwone. Producenci zapewniają, że wspomaga ono odbudowę włosów oraz poprawia ich strukturę i elastyczność. Ma również chronić włosy farbowane.

Mamy nadzieję, że wiecie już jaką prostownicę wybrać. Poniżej znajdziecie więcej praktycznych poradników:

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.