Przeciętny nastolatek ma 8 tysięcy pirackich empetrójek

Z badań brytyjskiej organizacji UK Music oraz Uniwersytetu Hertfordshire wynika, że żyjący na Wyspach nastolatkowie posiadają w swoich komputerach średnio 8 tysięcy pirackich empetrójek. Badanie objęło osoby w wieku 14-24 lata.

Fot. SXC
Fot. SXC
Andrzej Biernacki

11.08.2009 15:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z badań brytyjskiej organizacji UK Music oraz Uniwersytetu Hertfordshire wynika, że żyjący na Wyspach nastolatkowie posiadają w swoich komputerach średnio 8 tysięcy pirackich empetrójek. Badanie objęło osoby w wieku 14-24 lata.

61% ankietowanych przyznało się do korzystania z sieci P2P - z tego 83% uznało, że robi to regularnie (w każdym tygodniu). 86% miało okazję skopiować płytę CD od swojego znajomego. 68% stwierdziło, że codziennie słucha muzyki za pomocą komputera.

75% badanych powiedziało, że korzysta z alternatywnych wobec P2P metod udostępniania plików (przesyła je e-mailem, komunikatorem lub bezprzewodowo między telefonami komórkowymi). 85% z niecierpliwością czeka na łatwy w obsłudze, otwarty serwis z empetrójkami i płaskim, miesięcznym abonamentem.

Jednocześnie 78% odmówiło płacenia za dostęp do witryn, które pozwalają na nieograniczone odsłuchiwanie muzyki bez pobierania jej na dysk (streaming). 89% uznało, że pobieranie plików jest lepsze - zapewne to skutek dużej popularności przenośnych odtwarzaczy MP3/MP4.

Z ankiety wynika, że serwisy typu Spotify czy Last.fm nie są skuteczną bronią przeciwko piractwu - i nie staną się nią do czasu pojawienia się na rynku mobilnych gadżetów muzycznych z wbudowanymi modemami HSDPA ;).

Źródło: TorrentFreak

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.