Przegląd egzotycznych i interesujących telefonów ZTE

Na targach MWC 2010 widzieliśmy wiele ciekawych urządzeń różnych firm. Jednak, mało kto zwrócił uwagę na stoisko największego chińskiego producenta telefonów – ZTE Corporation, który w Barcelonie zaprezentował całą gamę nowości. Myślę, że mimo iż większość z nic nie trafi do Europy, warto przyjrzeć się bliżej tym telefonom.

Blomedia poleca

Na targach MWC 2010 widzieliśmy wiele ciekawych urządzeń różnych firm. Jednak, mało kto zwrócił uwagę na stoisko największego chińskiego producenta telefonów – ZTE Corporation, który w Barcelonie zaprezentował całą gamę nowości. Myślę, że mimo iż większość z nic nie trafi do Europy, warto przyjrzeć się bliżej tym telefonom.

Korzystając z danych zamieszczonych przez portal mobile-review.com, chciałem zaprezentować Wam kilka ciekawych telefonów (i nie tylko) firmy ZTE.

Zacznijmy od high-endowego smartfona ZTE Blade, który działa pod kontrolą Androida 1.6 Donut. Na jego pokładzie znajdziemy: 3,5-calowy, pojemnościowy ekran OLED o rozdzielczości WVGA (480 x 800), 3G, WiFi, odbiornik GPS, radio FM, Bluetooth oraz cyfrowy kompas.

Z kolei ZTE Racer, to mid-endowy Android, jakich pełno obecnie na rynku. W jego specyfikacji znajdziemy: 2,8-calowy, dotykowy ekran TFT o rozdzielczości 240 x 320, WiFi, GPS, UMTS, Radio FM, cyfrowy kompas, akcelerometr oraz czujnik zbliżeniowy,

Kolejnym Androidem ZTE jest Mercury, który jest niczym innym, jak klonem HTC Hero. Niemniej, w przeciwieństwie do świetnego modelu HTC na jego pokładzie nie znajdziemy modułu 3G oraz WiFi. Oferuje on za to: 3,2-calowy ekran TFT o rozdzielczości 320 x 480, A-GPS, wyjście słuchawkowe jack 3,5 mm, slot kart microSD oraz Bluetooth 2.0 z EDR.

Ostatnim z modeli firmy z systemem Google jest budżetowy ZTE Smooth, który posiada wysuwaną od spodu klawiaturę QWERTY. Poza tym nie różni się on od modelu Racer – na jego pokładzie znajdziemy: 2,8-calowy ekran TFT o rozdzielczości QVGA, WiFi, odbiornik GPS, Bluetooth oraz slot kart microSD.

ZTE Smile wygląda, jak chińska wersja LG KS360. Oferuje on: 2,8-calowy dotykowy ekran QVGA, wysuwaną klawiaturę QWERTY, WiFi, akcelerometr oraz interfejs Z-Touch 2.0.

Model Cute z kolei wygląda na podróbkę Nokii N97 mini. Niestety, na podobnym wyglądzie się kończy, gdyż oferuje on dużo słabszą specyfikacją. W niej znajdziemy: dwupasmowy moduł GSM, 2,8-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości QVGA, aparat 2Mpix oraz czujnik ruchu (akcelerometr).

Candybar X990, chyba każdemu kojarzy się z LG GW300. Podobnie, jak pierwowzór ma on 2,4-calowy ekran, pełną klawiaturę QWERTY oraz obsługuje popularne portale społecznościowe.

Inny model z QWERTY to F870, który poza wyglądem nie różni się od opisanego powyżej X990.

Chyba najciekawszym urządzeniem na wystawie firmy był prototypowy EQ2, czyli niezwykle cienki model telefonu zaopatrzony w wielki dotykowy ekran oraz przezroczysty touchpad, które mają zapewnić nową jakość obsługi telefonu.

Model IQ2, poza przezroczystym touchpadem posiada mniejszy (niedotykowy) ekran oraz pełną klawiaturę QWERTY.

Ostatnim z wielu urządzeń ZTE, które pokazano na MWC 2010 jest podłużny MID dla graczy, czyli G+2, którego wyposażono w autorski dotykowy interfejs.

Więcej o nowościach ZTE dowiecie się ze strony mobile-review.com, gdzie znajdziecie jeszcze kilka modeli z najniższej półki cenowej, które trafią wkrótce na rynek.

Mi najbardziej do gustu przypadły: intrygujący ZTE EQ2 oraz MID dla graczy – G+2. Ciekawe, czy Wam spodobał się któryś z produktów chińskiej firmy?

Źródło: Komórkomania

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.