Przegląd Samsunga NC20

Powoli zbliża się amerykańska premiera nowego Samsunga NC20. Tym samym, portale wzięły się za recenzję modelu, który mogły sprowadzić sobie z Korei. Wszystkich bardzo ciekawiło, jak poradzi sobie nowy układ VIA i teraz już wszystko jest jasne.

samsungnc20-lg1
samsungnc20-lg1
Damian

Powoli zbliża się amerykańska premiera nowego Samsunga NC20. Tym samym, portale wzięły się za recenzję modelu, który mogły sprowadzić sobie z Korei. Wszystkich bardzo ciekawiło, jak poradzi sobie nowy układ VIA i teraz już wszystko jest jasne.

Laptop łata dziurę pomiędzy małymi i trochę niewygodnymi netbookami, a dużo droższymi notebookami. Nowy procesor VIA Nano dorównuje swoją wydajnością najbardziej popularnemu Atomowi, a nawet delikatnie go wyprzedza. W komplecie ze zintegrowaną grafiką Chrome 9, radzi sobie bez problemu z filmami w rozdzielczości 1080p.

Obraz

Ekran o przekątnej 12-cali i rozdzielczości 1280 x 800 też sprawuje się bardzo dobrze i nie męczy oczu. Jako, że jest trochę większy niż netbooki, więc klawiatura również jest większa i tym samym wygodniejsza. Oczywiście wiąże się to z tym, że laptop jest też cięższy, ale to akurat normalne. Poza tym 1.5kg to nie jest tragedia.

A oto jego pełna specyfikacja:

  • 12,1 calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800
  • pełnowymiarowa klawiatura oraz trackpad
  • procesor 1,3 GHz Via Nano ULV U2250
  • zintegrowany układ graficzny VIA Chrome 9
  • dysk twardy o pojemności 160GB
  • 1GB pamięci RAM DDR2
  • kamera internetowa 1,3 megapiksela
  • Bluetooth, WiFi, Ethernet
  • 6,5 godzinny czas pracy na baterii
  • czytnik kart typu 3 w 1
  • 3 porty USB

Wygląda na to, że Samsung NC20 ma bardzo duże szanse na powtórzenie ogromnego sukcesu modelu NC10. Tym bardziej, że ma kosztować w okolicach 500$. Duże brawa dla inżynierów z Korei Południowej.

Źródło: Engadget

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.