Przenośny bezprzewodowy ekran dotykowy. AirView podepniesz do PC, smartfonów czy Nintendo Switch

Przenośny bezprzewodowy ekran dotykowy. AirView podepniesz do PC, smartfonów czy Nintendo Switch
Źródło zdjęć: © Kickstarter
Jan Domański

06.04.2020 20:59, aktual.: 09.03.2022 08:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dodatkowy monitor wiąże się ze stacjonarnym stanowiskiem pracy, kablami do zasilania i sygnału, raczej brakiem dotykowej obsługi. Zupełnie inny jest AirView - Wireless Multi-touch Screen. To wszechstronny i mobilny sprzęt.

Ten kompaktowy monitor jest według jego twórców zgodny z Windowsem, MacOS, smartfonami Samsunga z systemu DeX, Huawei PC mode, Raspberry Pi, Nintendo Switch, Androidem, iOS czy systemem TNT. Nawet w trybie bezprzewodowym można korzystać z dotykowej matrycy.

Airview wireless touchscreen intro video. Full support any monitor usage wireless touchable!

Monitor AirView jest wyjątkowo kompaktowym sprzętem. Jego grubość to tylko 9 mm, a waga 850 lub 1080 gramów (zależnie od edycji 13,3 cala lub 15,6 cala). Jego ramki są naprawdę małe, więc nie zabieramy ze sobą dodatkowej zbędnej powierzchni obudowy. Długi czas pracy z dala od gniazdka zasilania zapewnia bateria 10500 mAh. W dodatku w niedługim czasie uzupełnimy zapas energii dzięki szybkiemu ładowaniu USB PowerDelivery.

Dobre odwzorowanie barw na matrycy IPS

Pod kątem samego wyświetlacza jest bardzo przyjemnie. Jego rozdzielczość to full HD, choć w przygotowaniu są już przyszłego projekty 4K. Odświeżanie standardowe - 60 Hz. Zastosowano matryce IPS z aż 100 proc. pokrycia skali sRGB (98 proc. dla edycji 15,6 cala) i jasnością 300 cd/m kwadratowy (lub 250 dla większego modelu).

Obraz
© Kickstarter

Komunikacja bezprzewodowa i pakiet złącz

Matryca zabezpieczona jest przed zarysowaniami i pęknięciami hartowanym szkłem. Co ciekawe, mimo przenośnego charakteru urządzenia, można je przytwierdzić za pomocą standardowego mocowania VESA 75 x 75 mm. Zastosowane gniazda połączeniowe to USB-C dla danych, ładowania, a także z obsługą DisplayPort, pełnowymiarowe HDMI, gniazdo minijack. Mamy też głośniki stereo czy wielofunkcyjny manipulator menu oraz włącznik.

Zbiórka na Kickstarterze kończy się za kilka dni. Międzynarodowe wysyłki będą odbywać się już w maju. Do wyboru jest (poza wielopakami) 13,3 cala za 2609 dolarów hongkońskich (około 1425 złotych) lub 15,6 cala za 2718 dolarów hongkońskich (mniej więcej 1480 złotych). Poza tym opcjonalny rysik za dodatkowe 17 dolarów amerykańskich (ponad 70 złotych).

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)