Przepiękny „Ambition” – aktorski film Tomka Bagińskiego. Też jesteście zachwyceni?

Strona głównaPrzepiękny „Ambition” – aktorski film Tomka Bagińskiego. Też jesteście zachwyceni?
25.10.2014 10:13
Przepiękny „Ambition” – aktorski film Tomka Bagińskiego. Też jesteście zachwyceni?

Tomek Bagiński, znany do tej pory przede wszystkim z animacji komputerowych, stanął za kamerą i nakręcił krótkometrażowy film SF „Ambition”, promujący misję europejskiej sondy kosmicznej Rosetta.

bESFaZsl

Gdy kilka miesięcy temu dowiedzieliśmy się, że Tomek Bagiński zajmie się pełnometrażową ekranizacją „Wiedźmina”, opinie były podzielone. Adam wyrażał swój sceptycyzm co do tego pomysłu, ja byłem przekonany, że to najlepsze, co mogło Wiedźmina spotkać.

Wśród Waszych komentarzy pod tamtymi tekstami pojawiały się czasem zarzuty o brak doświadczenia reżyserskiego czy próby udowadniania, że osoba znająca się na CGI nie ma pojęcia o reżyserii. Zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy tamtych opinii mają okazję, by je zweryfikować – obejrzyjcie krótkometrażowy film Tomka Bagińskiego.

AMBITION - The Film

Film miał premierę 24 października w ramach rozpoczętego przez Brytyjski Instytut Filmowy cyklu Sci-Fi: Days of Fear and Wonder . „Ambition” jest zarazem próbą zainteresowania szerszej publiczności misją sondy Rosetta.

bESFaZsn

Zorganizowana przez Europejską Agencję Kosmiczną misja rozpoczęła się dziesięć lat temu. Po dekadzie lotu, w sierpniu tego roku sonda weszła na orbitę komety 67P/Czuriumow-Gierasimienko, dając – po raz pierwszy w historii – możliwość badania z bliska jądra komety.

Fot. ESA.int
Fot. ESA.int

Co więcej, już za kilkanaście dni sonda wyśle lądownik Philae, który osiądzie na powierzchni jądra komety w celu przeprowadzenia dalszych badań. W lądowniku znajduje się również polski sprzęt – instrument MUPUS, przeznaczony do pomiarów fizycznych. Lądowanie przewidziane jest na 12 listopada i odbędzie się 440 milionów kilometrów od Ziemi.

W „Ambition” możemy zobaczyć aktorów znanych fanom seriali – grają w nim znany z „Gry o tron” Aidan Gillen i występująca w „Upadku” Aisling Franciosi. A tak sam reżyser mówi o swoim dziele:

bESFaZst

Tomek Bagiński:

Moim celem było nakreślenie historii, który odzwierciedli ambicje i aspiracje wszystkich tych, którzy w jakiś sposób pracowali przy misji Rosetta. Bohaterowie naszej opowieści ścierają się z własnymi, wynikającymi z ludzkiej natury ograniczeniami, ale drzemiąca w nich siła pozwoli przezwyciężyć narzucone im granice, a ich czyny ucieleśnią niezłomnego ducha odkrywczego, który popycha rodzaj ludzki naprzód. Nasz projekt jest hołdem złożonym temu właśnie duchowi i naszemu zbiorowemu pragnieniu odkrywania.

Poza samym filmem warto zobaczyć również materiał pokazujący, jak kręcono „Ambition”.

AMBITION - The Making Of

I jak się Wam podobało? Ja jestem zachwycony!

Udostępnij:
bESFaZsx
Komentarze (33)
bESFaZtj