Przeźroczysty LCD Samsunga wchodzi do produkcji

Nie sądziłem, że nastąpi to tak szybko, ale tym bardziej mnie to cieszy. Przeźroczysty ekran LCD Samsunga podświetlany wyłącznie słońcem, o którym pisałem na początku marca, wchodzi do produkcji masowej.

Przeźroczysty LCD Samsunga wchodzi do produkcji
Szymon Adamus

31.03.2011 10:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie sądziłem, że nastąpi to tak szybko, ale tym bardziej mnie to cieszy. Przeźroczysty ekran LCD Samsunga podświetlany wyłącznie słońcem, o którym pisałem na początku marca, wchodzi do produkcji masowej.

Jest to przeźroczysty panel LCD o przekątnej 22 cali, rozdzielczości 1680 x 1050 pikseli i kontraście 500:1. Dostępne będą dwie wersje: kolorowa i czarno-biała. Ta pierwsza jest przeźroczysta w 15%, druga w 20. O dziwo, najciekawsza nie jest tu wcale możliwość patrzenia przez panel na drugą stronę. Rewelacyjnie zapowiada się system podświetlania ekranu... a raczej jego brak. W odróżnieniu od wszelkich innych paneli ciekłokrystalicznych ta konstrukcja nie ma sztucznego podświetlania. Oczywiście takie rozwiązanie nie sprawdzi się raczej w domu. Chyba że w zastępstwie tradycyjnych okien. Może jednak znaleźć zastosowanie w reklamie. Interaktywne szyby na wystawach sklepowych nie brzmią już jak fantastyka naukowa.

Na targach CeBIT 2011 koreański producent pokazywał wersję 46-calową. Zużywała ona 90% mniej energii elektrycznej niż tradycyjne panele LCD tej wielkości.

Πλαίσιο @ CeBIT 2011: Samsung World's 1st Transparent LCD 46" Touchscreen!

Póki co nie jest znana cena 22-calowego panelu. Wiadomo za to, że Samsung chce wydać wersję ze złączami HDMI i USB. Zwiastuje to proste wykorzystanie, ale jeśli cena będzie astronomiczna, to nieszybko zobaczymy te ekrany w centrach handlowych.

Źródło: Engadget

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.