Przezroczysty panel fotowoltaiczny. To produkt dla rolników

Chiński producent paneli fotowoltaicznych, Jinko Solar, poinformował o stworzeniu częściowo przezroczystego modułu, który może znaleźć zastosowanie w rolnictwie i architekturze. Urządzenie cechuje się wydajnością na poziomie 13,08 proc.

Przezroczysty panel fotowoltaiczny
Przezroczysty panel fotowoltaiczny
Źródło zdjęć: © Jinko Solar

30.05.2022 | aktual.: 30.05.2022 09:50

Jinko Solar to jedna z największych firm zajmujących się produkcją paneli fotowoltaicznych. Jej przedstawiciele właśnie poinformowali o nowym produkcie, który zostanie wdrożony na rynek, czyli o przezroczystym module fotowoltaicznym, który powstał z myślą o agrofotowoltaice i architekturze.

Rzecznik prasowy przedsiębiorstwa opowiedział o najnowszym produkcie dziennikarzom serwisu PV-Magazine. Transparentny moduł fotowoltaiczny przepuszcza od 30 do 40 procent światła słonecznego. W zależności od wybranego wariantu pojedynczy panel ma moc od 245 do 300 W, przy efektywności na poziomie 12,09-13,08 proc.

Wymiary pojedynczego modułu to 1759 mm na 1158 mm na 11,5 mm. Waży on 54 kilogramy i może pracować w zakresie temperatur od -40 do 85 stopni Celsjusza. Moduł pokryty jest sześciomilimetrową wartstwą szkła hartowanego.

Wspomniany panel będzie sprzedawany w różnych wersjach. Przezroczysty może idealnie sprawdzić się w rolnictwie, gdzie duże powierzchnie mogłyby pozwolić na dużą generację prądu. Klasyczne moduły nie sprawdziłyby się w takim miejscu, ponieważ zbyt duże zacienienie ogranicza rozwój roślin.

Producent twierdzi, że moduł będzie także dostępny w różnych wersjach kolorystycznych. Ma to pomóc w stosowaniu go w ramach projektów typu BIPV, czyli fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami.

Karol Kołtowski, dziennikarz Gadżetomanii

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.