Przezroczysty panel fotowoltaiczny. To produkt dla rolników

Przezroczysty panel fotowoltaiczny. To produkt dla rolników

Przezroczysty panel fotowoltaiczny
Przezroczysty panel fotowoltaiczny
Źródło zdjęć: © Jinko Solar
30.05.2022 07:36, aktualizacja: 30.05.2022 09:50

Chiński producent paneli fotowoltaicznych, Jinko Solar, poinformował o stworzeniu częściowo przezroczystego modułu, który może znaleźć zastosowanie w rolnictwie i architekturze. Urządzenie cechuje się wydajnością na poziomie 13,08 proc.

Jinko Solar to jedna z największych firm zajmujących się produkcją paneli fotowoltaicznych. Jej przedstawiciele właśnie poinformowali o nowym produkcie, który zostanie wdrożony na rynek, czyli o przezroczystym module fotowoltaicznym, który powstał z myślą o agrofotowoltaice i architekturze.

Rzecznik prasowy przedsiębiorstwa opowiedział o najnowszym produkcie dziennikarzom serwisu PV-Magazine. Transparentny moduł fotowoltaiczny przepuszcza od 30 do 40 procent światła słonecznego. W zależności od wybranego wariantu pojedynczy panel ma moc od 245 do 300 W, przy efektywności na poziomie 12,09-13,08 proc.

Wymiary pojedynczego modułu to 1759 mm na 1158 mm na 11,5 mm. Waży on 54 kilogramy i może pracować w zakresie temperatur od -40 do 85 stopni Celsjusza. Moduł pokryty jest sześciomilimetrową wartstwą szkła hartowanego.

Wspomniany panel będzie sprzedawany w różnych wersjach. Przezroczysty może idealnie sprawdzić się w rolnictwie, gdzie duże powierzchnie mogłyby pozwolić na dużą generację prądu. Klasyczne moduły nie sprawdziłyby się w takim miejscu, ponieważ zbyt duże zacienienie ogranicza rozwój roślin.

Producent twierdzi, że moduł będzie także dostępny w różnych wersjach kolorystycznych. Ma to pomóc w stosowaniu go w ramach projektów typu BIPV, czyli fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami.

Karol Kołtowski, dziennikarz Gadżetomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)