Quer KOM0547: miniaturowy odtwarzacz MP3 za kilkanaście złotych

Quer KOM0547: miniaturowy odtwarzacz MP3 za kilkanaście złotych

Quer KOM0547: miniaturowy odtwarzacz MP3 za kilkanaście złotych
Jarosław Balcerzak
04.05.2017 08:10, aktualizacja: 09.03.2022 11:13

Wśród dostępnych na naszym rynku przenośnych odtwarzaczy muzyki nie brakuje tych naprawdę budżetowych. Jednym z nich jest Quer KOM0547 o zaskakującej cenie i gabarytach. Jakie korzyści i ograniczenia przyniesie taki zakup?

Marka znanego polskiego importera

Średnia cena przenośnego odtwarzacza MP3 o typowej specyfikacji to ok. 150 zł, a na wybór trudno narzekać. Choć segment ten nieustannie kurczy się z powodu smartfonów, wciąż oferuje ciekawe urządzenia doświadczonych producentów. Na standarodwe wyposażenie i funkcje składają się: kolorowy wyświetlacz, wbudowana pamięć przynajmniej 8 GB oraz pojemna bateria.

Jeśli jednak spojrzymy na najtańsze z dostępnych produktów, bez trudu zauważymy odtwarzacz Quer KOM0547. Zarówno marka jak i nazwa importera – firmy Lechpol z podwarszawskiego Garwolina – początkowo mogą wydawać się nieznane. To jednak ten sam podmiot, który wprowadził na polski rynek marki takie jak Cabletech, M-Life czy Kruger&Matz.

Obraz

4 godziny muzyki z miniaturowego odtwarzacza

Quer KOM0547 jest dostępny w czarno-białej kolorystyce, a jego wymiary i waga czynią go wyjątkowo łatwo przenośnym. Zmieści się więc w kieszeni spodni, kurtki czy torebki. W części frontowej otrzymał 5 przycisków do obsługi odtwarzania, na krawędzi włącznik i wyjście słuchawkowe, natomiast na odwrocie wygodny klips do przypięcia do paska bądź odzieży.

Odtwarzacz nie posiada własnej pamięci, pliki z muzyką otwierając wprost z umieszczonej w nim karty pamięci microSD (do 32 GB). Dodatkowy wydatek trudno nazwać wygórowanym, gdy aktualne ceny kart 8 GB rozpoczynają się od ok. 15 zł. Użytkowanie warto rozpocząć od sformowatowania jej do wspieranego przez odtwarzacz systemu plików FAT32.

Quer KOM0547 automatycznie rozpozna pliki MP3, WAV oraz WMA, a w pełni naładowany będzie je odtwarzał przez okres ok. 4 h. Muzyki możemy posłuchać przez dołączone słuchawki douszne, a ponowne naładowanie umożliwia przewód mini USB (również w zestawie). Odtwarzacz możemy zasilić, podłączając go do ładowarki sieciowej lub dowolnego komputera.

Obraz

Kompromisowy produkt w świetnej cenie

Odtwarzaczowi trudno zarzucić skomplikowaną obsługę – wystarczy podłączyć go do peceta i przenieść pliki identycznie jak podczas obsługi pendrive’a. Od tego momentu cała obsługa sprowadza się do 5 przycisków na obudowie i także tutaj trudno o pomyłkę: znajdują się bowiem w dostatecznie sporych od siebie odstępach, a każdy z nich otrzymał czytelne oznaczenie działania.

Tak budżetowy zakup oznacza oczywiście pewne ograniczenia: brak wyświetlacza wyklucza możliwość sprawdzenia stanu baterii czy tytułu odtwarzanego utworu, nie można również liczyć na funkcję korektora graficznego, a jakości dźwięku daleko będzie do flagowych produktów czołowych producentów - w tym przypadku istotny jest fakt, że odtwarzacz po prostu gra.

Trudno mieć to jednak za złe produktowi wycenionemu obecnie na ok. 14 zł, który rozbudowany o kartę pamięci za podobną kwotę zapewni możliwość mobilnego odtwarzania sporych zasobów muzyki (8 GB to przeciętnie ok. 2000 utworów). Quer KOM0547 w swoim segmencie pozostaje więc interesującą propozycją dla poszukujących naprawdę budżetowego produktu.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)