Quo vadis iPod?

Zaczęło się od pokracznego wyglądu, czarno-białego ekranu i maksymalnie 10 GB pamięci na nasze utwory. Dzisiaj nasze iPody mieszczą 160 GB nie tylko muzyki, ale także zdjęć i filmów. Mają duże ekrany dotykowe, oferują ciekawe gry i dodatkowe usługi.

Quo vadis iPod?
Szymon Adamus

27.09.2008 | aktual.: 15.03.2022 10:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dokąd to wszystko zmierza? Jaka będzie przyszłość najsłynniejszego odtwarzacza mp3 na świecie?

Zaczęło się od pokracznego wyglądu, czarno-białego ekranu i maksymalnie 10 GB pamięci na nasze utwory. Dzisiaj nasze iPody mieszczą 160 GB nie tylko muzyki, ale także zdjęć i filmów. Mają duże ekrany dotykowe, oferują ciekawe gry i dodatkowe usługi.

Dokąd to wszystko zmierza? Jaka będzie przyszłość najsłynniejszego odtwarzacza mp3 na świecie?

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2008/09/ipod_1g.jpg)

Dzisiaj iPody rozwinęły się tak bardzo, że w zasadzie nie wiadomo co nowego Apple może jeszcze pokazać. Oczywiście odtwarzacze będą coraz cieńsze, coraz pojemniejsze, będą miały coraz większe i doskonalsze ekrany, lepsze baterie, a może kiedyś nawet doczekamy się czasów gdy wszystkie odtwarzacze Apple zaoferują radio i wbudowany głośnik.

Ale co naprawdę rewolucyjnymi rozwiązaniami?

Jednym z nich może być wbudowany mini projektor. Świat komórek ostatnio aż huczy od takich pomysłów. Kieszonkowe projektory takie jak widoczne poniżej urządzenie Toshiby już pojawiły się w sklepach.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2008/09/toshiba_led_projector01.jpg)

iPody z takim gadżetem mogłyby podbić serca niejednego fana mobilnych multimediów. Nie chodzi tylko o wyświetlanie filmów, ale np. animacji podczas słuchania muzyki. Świetny gadżet na imprezy! Trzymam kciuki by Steve Jobs o tym pomyślał.

Wbudowany w nowego iPoda Touch akcelerometr, czy aplikacje do mierzenia ciśnienia nie robią wielkiego wrażenia. Są fajne, ale widzieliśmy już takie pomysły wcześniej. Nie zmienia to faktu, że pod względem oprogramowania iPody mają szansę zrobić karierę. Myślę głównie o grach przeznaczonych na Toucha.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2008/09/ipodtouch1.jpg)

A może *Jabłko *pójdzie w zupełnie inną stronę? Po co udoskonalać technicznie i tak zaawansowane już odtwarzacze i tracić pieniądze na droższą produkcję, skoro można zarabiać na tym co się ma? Sześć generacji iPoda Classic to ogromny postęp pod względem estetyki i pojemności, ale technicznie już nie tak wielki. To ciągle ten sam odtwarzacz, tylko z usprawnieniami (lepszy ekran, większa pojemność, wygodniejsze przyciski, szybszy transfer danych).

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2008/09/nowarodzinkaipodow.jpg)
Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2008/09/ipod_u2_edition.jpg)

Ale to tylko moje zdanie. Co wy myślicie o przyszłości iPodów? Jakie funkcje chętnie byście do nich dodali?

.

.

Więcej o iPodach i wszystkich zabawkach z nadgryzionym jabłkiem znajdziecie na Applemanii.

Źródło: GizmodoWikimediaWikipedia

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.