Ratownicy górscy z plecakami odrzutowymi. Dotrą na szczyt w 90 sekund [Zobacz wideo]

Ratownicy górscy przeprowadzili udaną próbę lotu z jet-packiem. Plecak odrzutowy jest w stanie wynieść ich na szczyt w ciągu 90 sekund. Analogiczna akcja wykonywana za pomocą helikoptera zajmuje około 25 minut.

Plecak odrzutowy wyniesie ratownika górskiego na szczyt w zaledwie 90 sekund
Plecak odrzutowy wyniesie ratownika górskiego na szczyt w zaledwie 90 sekund
Źródło zdjęć: © YouTube
Michał Skorupka

30.09.2020 | aktual.: 08.03.2022 14:38

Brytyjscy ratownicy górscy przeprowadzili udaną próbę lotu z jet-packiem. Jest to podobne do plecaka urządzenie, które za sprawą napędu odrzutowego pozwoli na szybkie dotarcie do osób potrzebujących pomocy, znajdujących się w trudno dostępnych miejscach.

W testach udział wziął Richard Browning, angielski wynalazca i przedsiębiorca, założyciel firmy Gravity Industries, produkującej futurystyczne sprzęty. Mężczyzna coraz częściej bierze udział w ćwiczeniach ratowniczych i wojskowych, ucząc ochotników korzystania ze swojego plecaka odrzutowego.

Tym razem udowodnił, że jego sprzęt znakomicie sprawdzi się podczas akcji ratunkowych w górach. Przeprowadzony test wykazał, że z pomocą plecaka odrzutowego, ratownicy będą w stanie dotrzeć do celu w 90 sekund. Tego typu akcje do tej pory były wykonywane za pomocą helikoptera i zajmowały około 25 minut.

Poniżej możecie zobaczyć nagranie, jakie firma Gravity Industries udostępniła w sieci.

Paramedic Mountain Response!

Silniki odrzutowe przymocowane do rąk i pleców ratowników górskich pozwalają na poruszanie się z prędkością 50 kilometrów na godzinę. Maksymalna wysokość, na jakiej działa urządzenie to 3,5 km. Jet-pack może utrzymywać człowieka w powietrzu przez 10 minut.

Firma Gravity Industries wkrótce dostarczy urządzenia grupom ratowniczym z Wielkiej Brytanii.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.