Reaktywacja Delicious. Czy serwis odzyska dawną popularność?

Gdy w kwietniu tego roku pojawił się inwestor gotowy odkupić od Yahoo! wpadający w coraz większe tarapaty serwis Delicious, internauci odetchnęli z ulgą. Niestety, nowa odsłona kultowej witryny rozczarowuje. Dlaczego?

Steve Chen i Chad Hurley, właściciele serwisu Delicious (Fot. Chaobuoisang.net)
Steve Chen i Chad Hurley, właściciele serwisu Delicious (Fot. Chaobuoisang.net)
Łukasz Michalik

Gdy w kwietniu tego roku pojawił się inwestor gotowy odkupić od Yahoo! wpadający w coraz większe tarapaty serwis Delicious, internauci odetchnęli z ulgą. Niestety, nowa odsłona kultowej witryny rozczarowuje. Dlaczego?

Los serwisu Delicious wydawał się przypieczętowany w chwili, gdy dostał się w niekompetentne władanie Yahoo! Internetowy gigant, z podziwu godną konsekwencją doprowadzający do ruiny kolejne, dochodowe biznesy, wydawał się realizować swoją niszczycielską strategię również w tym przypadku.

Na szczęście zainteresowanie kupnem Delicious wyraziła firma AVOS, własność założycieli YouTube’a. Chad Hurley i Steve Chen wydawali się gwarancją, że kupiony za 18 mln dolarów Delicious dostał się w dobre ręce i czeka go druga młodość.

Założeniem przyświecającym nowym właścicielom było zachowanie dotychczasowej idei Delicious, a jednocześnie unowocześnienie serwisu i wprowadzenie istotnych ulepszeń, jak funkcja Stack pozwalająca na grupowanie i personalizację linków, uproszczenie nawigacji czy przebudowa kodu strony.

Delicious.com
Delicious.com

Start testowej wersji nowej odsłony serwisu wywołał jednak mieszane reakcje. Przyzwyczajeni do poprzedniej wersji internauci nie są zadowoleni i publikują w Sieci wiele krytycznych uwag dotyczących m.in. zablokowania blogu czy braku możliwości usuwania i edycji tagów.

Warto jednak pamiętać, że jest to wersja beta służąca m.in. zebraniu opinii na temat funkcji i sposobu działania serwisu.

Źródło: TechCrunchRead Write Web

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.