Rewolucyjne procesory i baterie z grafenu? Nie tym razem, Graphity to kurtka z tego materiału

Grafen ma w przyszłości zrewolucjonizować elektronikę. Na razie do procesorów i baterii z grafenu droga daleka, ale czasem pojawia się w innych aspektach życia. Włoski projekt wykorzystuje tkaninę z dodatkiem grafenu jako podstawę do uszycia kurtki.

Graphity, czyli kurtka z grafenu
Graphity, czyli kurtka z grafenu
Źródło zdjęć: © kickstarter
Jan Domański

28.02.2020 | aktual.: 09.03.2022 08:38

Oddychający, nieprzemakalny, ciepły i wygodny materiał? Czemu do jego produkcji nie użyć grafenu. Okazuje się, że zastosowanie tych specyficznych struktur węgla może wejść w zupełnie inne branże niż elektronika. Według Włochów to świetny materiał do tworzenia odzieży termalnej. Podobno nie potrzeba wielu dodatkowych warstw ubrań, aby czuć się komfortowo przy niższej temperaturze wychodząc na świeże powietrze.

Obraz
© kickstarter

Oczywiście to nie znaczy, że kurtka będzie w pełni czy nawet w większości wykonana z grafenu. Ten będzie znajdował się pomiędzy warstwami tradycyjnych tkanin. Takie połączenie sprawi także, że ubranie będzie lepiej odporne na nieprzyjemne zapachy, szybciej wyschnie i będzie bardziej odporne na obtarcia.

Obraz
© kickstarter

Projekt jest już teraz obecny na Kickstarterze i mimo aż 27 dni do końca zbiórki, już widać, że twórcy dopną swego. Kurtki będą wysyłane w czerwcu. Wkład na jedną sztukę, to w zależności od załapania się na jedną z opcji po pewnych zniżkach od 249 Euro (około 1080 złotych) do 269 Euro (około 1165 złotych). Ewentualnie jako podwójne zamówienie za 490 Euro (około 2125 złotych).

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.