"Robocie, przynieś piwo" – gadżet dla każdego faceta!

Wszyscy wyczekujemy gorących, letnich dni. Z chwilą, gdy nadejdą, lodówki wypełnią się po brzegi chłodnymi napojami. Jeśli męczy was sama myśl o konieczności ciągłego wstawania po nie, to ten gadżet powinien wam się spodobać.

"Robocie, przynieś piwo" – gadżet dla każdego faceta!
Krzysztof Cyło

Wszyscy wyczekujemy gorących, letnich dni. Z chwilą, gdy nadejdą, lodówki wypełnią się po brzegi chłodnymi napojami. Jeśli męczy was sama myśl o konieczności ciągłego wstawania po nie, to ten gadżet powinien wam się spodobać.

BDS – taką nazwę nosi projekt, który odmieni życie niejednego lenia. Beverage Delivery System – czyli system dostarczania napoi – to po prostu specjalny robot, który na nasze zawołanie przyniesie z lodówki puszkę upragnionego napoju.

Na BDS składają się dwa urządzenia. Pierwszym z nich jest specjalna lodówka, RoboFridge. Działa ona na zasadzie automatu z napojami. W odpowiednim momencie drzwiczki otwierają się, a blokada zwalnia odpowiednią liczbę puszek.

Obraz

Ich wyłapywaniem zajmuje się drugi robot systemu, Baxter, inaczej zwany ButlerBot.  To on odpowiedzialny jest za pokonanie trasy kanapa-lodówka. Swoją misję rozpoczyna w momencie wciśnięcia odpowiedniego przycisku na pilocie. Choć z wyglądu przypomina zwyczajny kosz na śmieci, to myślę, że i tak zaskarbi sobie wielu wielbicieli. Jedynym minusem Baxtera jest to, że nie może poruszać się po schodach. Cały system wraz z odbiorcą muszą zatem przebywać na jednym piętrze.

Jak sprawuje się to w praktyce? Przekonajcie się sami:

Autorem BDS jest Steve Norris z Norris Labs w Bostonie. Z pewnością doceniamy jego wkład w rozwój robotyki i urządzeń domowych. Czy takie udogodnienie nie jest jednak przesadą?

Źródło: Makezine

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.