Robot dla singli. Japończycy stworzyli specjalną dłoń do trzymania w chwilach samotności

Robot dla singli. Japończycy stworzyli specjalną dłoń do trzymania w chwilach samotności

Japoński robot dla singli
Japoński robot dla singli
Źródło zdjęć: © YouTube
Karolina Modzelewska
05.11.2020 11:34, aktualizacja: 15.01.2022 16:53

Naukowcy z japońskiego Uniwersytetu Gifu zbudowali dłoń robota, którą można chwycić w chwilach samotności. Rozwiązanie ma zapewniać komfort wszystkim osobom, które nie mają nikogo bliskiego obok, zwłaszcza w czasach izolacji społecznej związanej z pandemią COVID-19.

Jak donosi portal CNET, ręka nazywana "Osampo Kanojo" (w wersji angielskiej "My Girlfriend in Walk") ma imitować większość cech ludzkiej dłoni. Chodzi tu przede wszystkim o zapach, ciepło, ale też o fizjologiczne reakcje takie jak pocenie się. Jest pokryta miękkim, żelowym tworzywem, przypominającym skórę.

Robotyczna dłoń dla samotnych

Ręka zaciska się na przedramieniu, dzięki czemu jej użytkownik może puścić urządzenie w dowolnym momencie bez obaw, że upadnie na ziemię. Została zaprojektowana tak, że samodzielnie "wciska" się w dłoń po jej puszczeniu. Dodatkowo posiada wbudowany głośnik, odtwarzający dźwięki kroków partnera, oddechu czy szelestu ubrań. Można je odtwarzać przy wykorzystaniu specjalnie przygotowanej aplikacji mobilnej. Uwalnia również przyjemny zapach, który przypomina woń szamponu do włosów dla kobiet.

[wpvideo]https://www.youtube.com/watch?v=BgfObekV6JQ&feature=emb_title[/wpvideo]

Robot stworzony przez Japończyków ma zapewniać towarzystwo, a także zachęcać do spacerów osoby pracujące lub uczące się zdalnie. Obecny model jest skierowany głównie do mężczyzn, ale naukowcy zapowiadają, że w planach jest opracowanie wersji dla kobiet. Nowe urządzenie będzie się różniło dostępnymi zapachami. Robotyczna ręka dla kobiet ma pachnieć m.in. wodą kolońską, a nawet olejem silnikowym.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)