Robot dla singli. Japończycy stworzyli specjalną dłoń do trzymania w chwilach samotności

Naukowcy z japońskiego Uniwersytetu Gifu zbudowali dłoń robota, którą można chwycić w chwilach samotności. Rozwiązanie ma zapewniać komfort wszystkim osobom, które nie mają nikogo bliskiego obok, zwłaszcza w czasach izolacji społecznej związanej z pandemią COVID-19.

Japoński robot dla singli
Japoński robot dla singli
Źródło zdjęć: © YouTube
Karolina Modzelewska

05.11.2020 | aktual.: 15.01.2022 16:53

Jak donosi portal CNET, ręka nazywana "Osampo Kanojo" (w wersji angielskiej "My Girlfriend in Walk") ma imitować większość cech ludzkiej dłoni. Chodzi tu przede wszystkim o zapach, ciepło, ale też o fizjologiczne reakcje takie jak pocenie się. Jest pokryta miękkim, żelowym tworzywem, przypominającym skórę.

Robotyczna dłoń dla samotnych

Ręka zaciska się na przedramieniu, dzięki czemu jej użytkownik może puścić urządzenie w dowolnym momencie bez obaw, że upadnie na ziemię. Została zaprojektowana tak, że samodzielnie "wciska" się w dłoń po jej puszczeniu. Dodatkowo posiada wbudowany głośnik, odtwarzający dźwięki kroków partnera, oddechu czy szelestu ubrań. Można je odtwarzać przy wykorzystaniu specjalnie przygotowanej aplikacji mobilnej. Uwalnia również przyjemny zapach, który przypomina woń szamponu do włosów dla kobiet.

[wpvideo]https://www.youtube.com/watch?v=BgfObekV6JQ&feature=emb_title[/wpvideo]

Robot stworzony przez Japończyków ma zapewniać towarzystwo, a także zachęcać do spacerów osoby pracujące lub uczące się zdalnie. Obecny model jest skierowany głównie do mężczyzn, ale naukowcy zapowiadają, że w planach jest opracowanie wersji dla kobiet. Nowe urządzenie będzie się różniło dostępnymi zapachami. Robotyczna ręka dla kobiet ma pachnieć m.in. wodą kolońską, a nawet olejem silnikowym.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.