Robot dostarczający zakupy. Testy w Japonii na początku 2021 roku

Robot dostarczający zakupy. Testy w Japonii na początku 2021 roku
14.12.2020 15:04
Robot dostarczający zakupy od firmy Panasonic. Kluczowe testy w lutym 2021 r.
Robot dostarczający zakupy od firmy Panasonic. Kluczowe testy w lutym 2021 r.
Źródło zdjęć: © YouTube
Michał Skorupka
Michał Skorupka

Robot dostarczający zakupy zaprojektowany przez firmę Panasonic, może okazać się idealnym rozwiązaniem dla mieszkańców Japonii podczas pandemii koronawirusa. Testy nowoczesnej usługi mają rozpocząć się w lutym 2021 roku w mieście Fujisawa.

Firma Panasonic zapowiedziała, że w lutym 2021 roku rozpocznie testy nowoczesnej usługi dostarczania zakupów. Odbędą się one w miejscowości Fujisawa, która słynie z licznych prezentacji zaawansowanych rozwiązań, w ramach wspólnych projektów lokalnych władz i firm technologicznych.

Japończycy podobnie jak mieszkańcy wielu innych krajów, w trakcie pandemii koronawirusa coraz chętniej zaczęli korzystać z usług bezkontaktowych. Mowa tu m.in. o dostarczaniu jedzenia czy wspomnianych zakupów. Niestety, w związku z rosnącą popularnością tego typu rozwiązań, w Kraju Kwitnącej Wiśni, pojawiły się problemy w postaci niewystarczającej liczby dostawców.

Wyjście z kłopotów obiecał czołowy japoński koncern Panasonic. Firma z Osaki opracowała specjalne roboty, które dostarczają zakupy w docelowe miejsce w maksymalnie godzinę. Autonomiczni dostawcy są w stanie samodzielnie pokonywać przeszkody i w razie potrzeby mogą być sterowani zdalnie.

パナソニック 自律移動宅配ロボット 藤沢SST

Pierwsze testy innowacyjnych urządzeń odbyły się już na początku grudnia, kiedy to firma Panasonic, za zgodą policji, testowała ich poruszanie się po drogach publicznych. Roboty przemieszczały się po nich z maksymalną prędkością 4 kilometrów na godzinę.

W lutym odbędzie się druga faza testów, w której roboty będą dostarczać żywność oraz towary pierwszej potrzeby mieszkańcom Fujisawy z okolicznych sklepów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)