Robot kompan... już nigdy nie będziesz sam [wideo]

O mieszkańcach Japonii można napisać wiele, z pewnością to niezwykle zapracowany naród. Ostatnio szukali sposobu na światowy kryzys w dziedzinie samotności (problem przytulania został już rozwikłany). Efektem rozważań jest robot MH-2, robot kompan.

Fot. spectrum.ieee.org
Fot. spectrum.ieee.org
Kamil Nowotnik

O mieszkańcach Japonii można napisać wiele, z pewnością to niezwykle zapracowany naród. Ostatnio szukali sposobu na światowy kryzys w dziedzinie samotności (problem przytulania został już rozwikłany). Efektem rozważań jest robot MH-2, robot kompan.

Choć o wielu innowacjach z Kraju Kwitnącej Wiśni można myśleć z uśmiechem (np. o torbie będącej kaskiem), to problemy z kontaktami międzyludzkimi w krajach wysoko rozwiniętych to prawdziwy problem. MH-2 to miniaturowy humanoid (stąd nazwa: MH - miniature humanoid), którego ruchy może kontrolować któryś z naszych przyjaciół, o ile tylko połączenie z Internetem jest na odpowiednim poziomie, ale w Japonii nie jest to szczególnym problemem.

MH-2 to w pewnej mierze rozwinięcie idei Facebooka i innych serwisów społecznościowych, nie musicie jednak robić fotek np. z miejsc owlingu. Jeżeli pragniecie, by przyjaciel towarzyszył Wam w jakimś momencie, to wystarczy dać mu znać, a on, łącząc się z miniaturowym humanoidem, będzie widział to, co widzicie Wy.

Zanim skrytykujecie ten pomysł, pomyślcie o wykorzystaniu tego robota przez osoby niepełnosprawne, często w jakimś stopniu wykluczone z życia społecznego (nowoczesne wózki inwalidzkie nie rozwiązują problemu). Przy takim użytkowaniu MH-2 wróżę mu pewien, choć zapewne niszowy sukces.

Źródło: ubergizmo.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.