Robot-pies od Boston Dynamics ma nową umiejętności. Sadzi, sprząta i przeraża siłą

Robot-pies od Boston Dynamics ma nową umiejętności. Sadzi, sprząta i przeraża siłą

Robot-pies od Boston Dynamics ma nową umiejętności. Sadzi, sprząta i przeraża siłą
Adam Bednarek
01.02.2021 21:32, aktualizacja: 08.03.2022 14:19

Boston Dynamics co jakiś czas chwali się nowymi zdolnościami swojego robota. Kolejna umiejętność z jednej strony rozczula, z drugiej - jak zwykle w przypadku tego projektu - każe zastanowić się, czy w przyszłości takiego rozwoju technologii nie będziemy żałować.

Robot ma już ramię zakończone chwytakiem - piąta kończyna trochę utrudnia nazywanie go psem. Nie zmienia to faktu, że ręka bardzo przydaje się w codziennym życiu.

Maszyna od Boston Dynamics może sprzątać porozrzucane po pokoju rzeczy albo sama wykopać niewielki dołek, w którym wyląduje roślina.

Są też inne imponujące umiejętności, które robią wrażenie, ale też lekką niepokoją. Spójrzcie tylko, jak mocno i szybko dwa roboty obracają skakanką, zaś trzeci bez problemów tę przeszkodę przeskakuję.

Imponuje też siła - robot jest w stanie odkręcić zawór czy ciągnąć pustak. Dodajmy do tego umiejętność otwierania drzwi, a ochrona przed takim zbuntowanym robotem może być naprawdę trudna…

Spot's Got an Arm!

Wiem, wiem - kreślę czarne scenariusze. Nie da się jednak uciec przed filmowymi skojarzeniami widząc maszynę, która coraz lepiej radzi sobie z chwytaniem przedmiotów, wspinaniem się czy unikaniem przeszkód.

I to wcale nie jest science-fiction. Rok temu na Gadżetomanii pisaliśmy, że firma udostępniła robota szerszemu gronu odbiorców.

Z kolei w grudniu 2020 roku Hyundai za producenta robotów Boston Dynamics zapłacił niecały miliard dolarów. Można się domyślać, że maszyna szybko zrobi użytek ze swoich wymagających siły umiejętności.

Oprócz najbardziej znanej części motoryzacyjnej Hyundai posiada także firmy z segmentów automatyki, logistyki, wind, innowacji oraz innych, nietechnicznych oddziałów, jak turystyka czy inwestycje.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)