Robot żywiący się martwymi ludzkimi ciałami

Tytuł wydaje się żywcem wyjęty z horroru, ale taka maszyna naprawdę może niedługo trafić na wyposażenie wojska w USA. Robot będzie napędzany parą, a za paliwo posłuży mu każda organiczna substancja. Ciała na polu bitwy także.

Robot żywiący się martwymi ludzkimi ciałami
Marek Maruszczak

15.07.2009 | aktual.: 14.03.2022 12:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tytuł wydaje się żywcem wyjęty z horroru, ale taka maszyna naprawdę może niedługo trafić na wyposażenie wojska w USA. Robot będzie napędzany parą, a za paliwo posłuży mu każda organiczna substancja. Ciała na polu bitwy także.

Firma, u której Pentagon zakontraktował stworzenie robota to Robotic Technology Inc. Zaś maszyna, która już teraz budzi pewne kontrowersje nosi nazwę „Energetically Autonomous Tactical Robot” (EATR).

Obraz

Autonomiczność energetyczna zostanie uzyskana poprzez umożliwienie robotowi jazdy na „czymkolwiek” i to prawie dosłownie. EATR będzie w stanie użyć każdego konwencjonalnego paliwa jak ropa, benzyna, olej napędowy, energia słoneczna gaz czy węgiel. Dodatkowo będzie posiadał możliwość czerpania energii z przetwórstwa biomasy. Oznacza to między innymi recykling zwłok.

Obraz

Sercem maszyny jest silnik (Waste Heat Engine) wyposażony w komorę spalającą wszelkiego rodzaju paliwa. Ciepło w ten sposób uzyskane podgrzewa wodę w zamkniętej pętli wytwarzając elektryczność.

Największa zaletą robota jest elastyczność paliwowa. W niemal każdej sytuacji da się znaleźć coś, co EATR będzie mógł wykorzystać do podtrzymania swojego działania. W zdobywaniu i rozczłonkowywaniu "pokarmu" pomoże mu pila łańcuchowa oraz specjalne szczypce.

W przyszłości podobne silniki mogą być montowane na statkach, w ambulansach lub gdziekolwiek indziej.

Zalet można znaleźć sporo, ale mimo wszystko nie mogę się powstrzymać przed skojarzeniami z kilkoma filmami i grami komputerowymi, w których podobne eksperymenty kończyły się w najlepszym razie malowniczymi zgonami zamieszanych w nie naukowców. W gorszych przypadkach zaś eksterminacją mniejszej lub większej części ludzkości.

Źródło: Fox News

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.