Rodzina Pianocraft Yamahy powiększa się na święta

Yamaha od wielu lat zajmuje pozycję lidera w minisystemach Hi-Fi właśnie dzięki produktom z linii Pianocraft. Niedawno na nasz rynek wszedł nowy model z tej serii - Pianocraft MCR-750. Standardowy zestaw stereofonicznego kina domowego wzbogacony został o możliwość odtwarzania materiałów 3D. Czym jeszcze może się pochwalić nowy maluch Yamahy?

Yamaha Pianocraft MCR-750
Yamaha Pianocraft MCR-750
Marcin Honkisz

18.12.2011 12:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Yamaha od wielu lat zajmuje pozycję lidera w minisystemach Hi-Fi właśnie dzięki produktom z linii Pianocraft. Niedawno na nasz rynek wszedł nowy model z tej serii - Pianocraft MCR-750. Standardowy zestaw stereofonicznego kina domowego wzbogacony został o możliwość odtwarzania materiałów 3D. Czym jeszcze może się pochwalić nowy maluch Yamahy?

Zestawy Pianocraft od zawsze były oferowane tylko w wersji stereofonicznej. Tak jest i tym razem. Producent również w tym przypadku skupia się na udoskonalaniu dźwięku stereo, ale dając coraz to większe możliwości w zakresie odtwarzania materiałów wideo. Wbrew pozorom ten mikrozestaw jest bowiem bardzo rozbudowanym systemem kina domowego.

Sama jednostka centralna jest niewielkich rozmiarów (215 x 115 x 306 mm), waży również niewiele, bo tylko 3 kg. Oferuje jednak dwie końcówki mocy, z których uzyskamy po 30 W na głośnik. Dołączone do zestawu dwudrożne kolumny oferują pasmo przenoszenia 55 Hz - 38 kHz. Osiągane jest ono za pośrednictwem 11-centymetrowego woofera oraz 2,5-centymetrowego tweetera. Za niezwykłe wrażenia słuchowe dźwięku przestrzennego odpowiedzialny jest procesor Air Sound Extreme. Nominalna moc kolumn to oczywiście 30 W. Impedancja wejściowa wynosi 6 omów. Kolumny również są niewielkich rozmiarów (154 x 274 237 mm) oraz ważą łącznie 2,6 kg. Yamaha chwali się, że kolumny zostały wykonane w innowacyjnej technologii zwanej VCCS (Vibration Control Cabinet Structure). Umożliwia ona uniknięcie niechcianych wibracji obudowy głośników. Technologia wykorzystuje kawałki kompozytów umieszczone w strategicznych miejscach obudowy. Dodatkowo kolumna osadzona jest na trzech nóżkach, które absorbują pozostałe drgania.

Yamaha Pianocraft MCR-750
Yamaha Pianocraft MCR-750

Wracając do możliwości jednostki centralnej należy powiedzieć, że spełnia ona w stu procentach wymogi stawiane systemom kina domowego. Opróćz podstawowych formatów odtwarzanych, takich jak CD Audio czy DVD, obsługuje ona najnowsze dyski Blu-Ray, również nagrane w technologii 3D. Za prawidłowy przesył tych treści odpowiedzialne jest złącze HDMI w standardzie 1.4. Złącze ma również bardzo przydatną opcję Audio Return Channel.

Na przednim panelu znaleźć można złącze USB umożliwiajace podpięcie urządzeń firmy Apple. Panel tylny wyposażony został w podłączenie do sieci LAN. Opcja ta pozwala na odtwarzanie materiałów z domowej sieci. Dodatkowo Yamaha jest kompatybilna z usługą YouTube Leanback, co umożliwia słuchanie muzyki wprost z sieci internet, bez używania komputera.

Należy sądzić, że kolejny produkt Pianocraft będzie kolejnym przebojem. Biorąc pod uwagę stosunkowo niską cenę (około 2500 PLN) zakładam, że zestaw może być częstym gościem pod choinkami Gadżetomaniaków.

Źródło: Audio Klan

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.