Roll Me - komputer zwijany w rulon

O ile łatwiejsze byłoby nasze życie, gdyby zamiast noszenia ciężkiego notebooka, dałoby się go zwinąć i wcisnąć pod pachę niczym gazetę. Oto rozwiązanie - ultramobilny, elektroszczędny i w pełni funkcjonalny komputer przyszłości.

Roll Me - komputer zwijany w rulon
Grzegorz Nowak

O ile łatwiejsze byłoby nasze życie, gdyby zamiast noszenia ciężkiego notebooka, dałoby się go zwinąć i wcisnąć pod pachę niczym gazetę. Oto rozwiązanie - ultramobilny, elektroszczędny i w pełni funkcjonalny komputer przyszłości.

Obraz

Jeśli uważnie śledzicie Gadżetomanię z pewnością pamiętacie pomysły na stworzenie jeszcze bardziej mobilnych komputerów, które będą miały jednocześnie taką samą funkcjonalność jak laptopy. Wystarczy przypomnieć eRoll, który mógłby być konkurencją dla czytnika Kindle albo nieco starszy projekt zwijanego laptopa. Oto kolejny ciekawy koncept, który nieco odbiega od poprzednich.

Obraz

Roll Me to koncept stworzony przez Omera Sagiva, izraelskiego projektanta. Pomysł wykorzystuje technologię elastycznego e-paperu, który mógłby się zwijać w rulon przypominający gazetę. Na częściowo rozwiniętym "rulonie" wyświetlana jest klawiatura, a reszta służy za ekran. Energia dostarczana jest przez SolarRoll - zwijany panel słoneczny przechowywany wewnątrz zwiniętego Roll Me. Zaprezentowane urządzenie funkcjonalnością miałoby nie odbiegać od współczesnych komputerów.

Patrząc na to jak rozwija się dziś technologia e-paperu nie wykluczone, że w przyszłości będziemy chodzić z takimi przenośnymi urządzeniami. Na to niestety będzie trzeba jeszcze trochę poczekać.

Obraz

Źródło: yankodesign.com

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (8)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.