Rosjanie kupili ICQ

Spółka Digital Sky Technologies Limited wyłożyła za nieco już zapomniany komunikator 187,5 miliona dolarów.

Rosjanie kupili ICQ
Jakub Poślednik

Spółka Digital Sky Technologies Limited wyłożyła za nieco już zapomniany komunikator 187,5 miliona dolarów.

Kiedyś ten komunikator był tak popularny, że zamiast chat, mówiło się ICQ. Czasy się jednak zmieniły, nastały googletalki, gadu-gadu, facebookchaty. Obecnie komunikator stracił niegdysiejszą popularność. Dziś używa się go głównie w Niemczech, oraz krajach gdzie na co dzień ludzie posługują się cyrylicą (bardzo popularny u naszych wschodnich sąsiadów).

Rosjanie przejmą pełną kontrolę nad komunikatorem, za 187,5 mln dol. To mniej niż połowa kwoty którą w dwanaście lat temu AOL zapłacił za kupno izraelskiej firmy Mirabilis wraz z ich produktem - ICQ. DST jest znane na świecie głównie z inwestycji w Facebooka, serwis Groupon oraz platformę gier społecznościowych Zynga (m.in. Farmville, Mafia Wars, Zynga Poker). W Polsce koncern zainwestował w Naszą-Klasę.

Czy ładowanie pieniędzy w komunikator który najlepsze czasy ma już za sobą w ogóle się opłaca?

[cytat]Przejęcie ICQ jest posunięciem strategicznym, wzmacniającym naszą pozycję w Rosji i Europie Wschodniej - tłumaczy Yuri Milner, prezes DST. - Znana ood dawna marka komunikatora ICQ i liczba jego wiernych użytkowników są dla nas szansą na zdobycie jeszcze lepszej pozycji w regionie.[/cytat]

Z najnowszych, lutowych statystyk, na jakie powołują się AOL i DST wynika, że z ICQ korzysta co miesiąc 32 miliony unikalnych użytkowników. Około 80 procent z nich to osoby między 13 a 29 rokiem życia, którzy codziennie korzystają z niego ponad pięć godzin dziennie.

A oto jak reklamuje się ICQ:

ICQ 7 Friends & Fun

Źródło: theregister.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.