Samsung ostrzega: będą problemy z produkcją telewizorów

Samsung ostrzega: będą problemy z produkcją telewizorów

Samsung ostrzega: będą problemy z produkcją telewizorów
Źródło zdjęć: © Tomohiro Ohsumi/Bloomberg via Getty Images
Jakub Krawczyński
04.05.2021 16:47, aktualizacja: 08.03.2022 14:07

Firma Samsung ostrzega – brakuje komponentów do produkcji telewizorów. Może być to problem dla całego rynku producentów jeśli nie sprawa nie zostanie szybko załatwiona.

Niedobory półprzewodników trapią praktycznie każdą branżę - od producentów samochodów po konsole PlayStation 5 i Xbox Series X.

Sytuacji nie pomogły także takie wydarzenia, jak zablokowanie kanału sueskiego, czy też gigantyczne susza w Tajwanie, gdzie produkuje się najwięcej na świecie chipów.

Jak ujawnił dyrektor działu Visual Display w firmie Samsung Electronics, Han Jong-hee, niedobór półprzewodników może sprawić, że firma nie będzie w stanie produkować swoich telewizorów.

Oznaczałoby to, że największy producent telewizorów na świecie ma poważne tarapaty - a tym samym cały segment TV.

Samsung jest pierwszą firmą, która publicznie przyznała, że obecna sytuacja może spowodować kolosalny problem. Jeśli Samsung jest dotknięty brakiem komponentów - podobne problemy mogą dotyczyć wszystkich innych.

Jakie mogą być tego konsekwencje? Niektóre modele odbiorników mogą być trudno dostępne, albo ich ceny znacznie wzrosną.

Samsung obecnie sprzedaje 430 tysięcy telewizorów dziennie na całym świecie. Potrzeby firmy są więc ogromne. Jak donosi HDTVtest, przedstawiciele firmy spotkali się z tajwańskimi producentami chipów MediaTek i NovaTek, aby zapewnić odpowiedni zapas, aby utrzymać tempo produkcji.

Warto na końcu jednak podkreślić, że pomimo niedoboru komponentów - nie będzie to miało wpływu na produkcję i sprzedaż nowych MicroLED-ów Samsunga, gdyż są to telewizory niezwykle drogie, nieprzeznaczone dla masowego odbiorcy.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)