Samsung QLED Q7FN – minimalistyczny telewizor, który wygląda jak dzieło sztuki

Samsung QLED Q7FN – minimalistyczny telewizor, który wygląda jak dzieło sztuki

Telewizor Samsung QLED Q7FN
Telewizor Samsung QLED Q7FN
Źródło zdjęć: © Samsung
Łukasz Michalik
17.07.2018 08:18, aktualizacja: 09.03.2022 10:32

Oferta telewizorów Samsunga staje się coraz ciekawsza. Modele takie, jak Samsung QLED Q7FN oferują nie tylko wysoką jakość obrazu i bogactwo dodatkowych funkcji, ale także bardzo ciekawe wzornictwo. Połączenie technologii i designu sprawia, że telewizor przestaje – w końcu – być ciemnym, szpecącym salon prostokątem. Co ciekawego proponuje w zamian Samsung?

Tegoroczną linię telewizorów QLED reprezentuje opracowana przez Samsunga seria Q7FN. To telewizory z wysokiej półki, w których zastosowano procesor Q Engine, odpowiedzialny za analizę i optymalizację kolorów i kontrastu.

Tym, co w materiałach promujących nowy sprzęt podkreśla Samsung, jest jednak nie tylko wysoka jakość obrazu (certyfikaty 4K UHD, Premium 4K UHD czy Color Volume & Brightness), ale przede wszystkim nietypowe funkcje i wzornictwo, dzięki którym telewizor staje się prawdziwą ozdobą salonu.

Telewizor Samsung QLED Q7FN
Telewizor Samsung QLED Q7FN© Samsung

Jak ukryć przewody?

Samsung podkreśla możliwość podłączenie telewizora przy pomocy jednego kabla. Rozwiązanie o nazwie One Invisible Connection wykorzystuje zewnętrzny moduł One Connect, do którego podłączamy wszystkie niezbędne przewody.

Moduł może być ukryty w wygodnym dla użytkownika miejscu, a połączenie pomiędzy One Connect i telewizora jest możliwe dzięki pojedynczemu, łatwemu do ukrycia przewodowi, odpowiedzialnemu zarówno za zasilanie, jak i transmisję sygnału audio i wideo.

Telewizor Samsung QLED Q7FN
Telewizor Samsung QLED Q7FN© Samsung

Samsung QLED Q7FN - jak obraz na sztaludze

Możliwość ukrycia kabli daje – w połączeniu z niebanalnymi podstawami – szansę na ciekawe wyeksponowanie telewizora. Jedną z propozycji jest zastosowanie trójnogu, przypominającego malarskie sztalugi. Dzięki takiemu zabiegowi telewizor przypomina ustawione na środku pokoju dzieło sztuki. Ile trzeba za nie zapłacić?

  • Samsung QLED 55\ Q7FN (QE55Q7FN) – 8499 zł
  • Samsung QLED 65\ Q7FN (QE65Q7FN) – 11 999 zł
  • Samsung QLED 75\ Q7FN (QE75Q7FN) – 17 999 zł

Ambient mode, czyli znikający telewizor

Co istotne, efekt nie zniknie, gdy tylko przestaniemy coś oglądać. Wszystko za sprawą funkcji Ambient, która odpowiada za ciągłe wyświetlanie na ekranie różnych motywów, dzięki którym telewizor może wtopić się w otoczenia albo przeciwnie – prezentować przyciągające wzrok obrazy. Uzupełnieniem tego trybu jest możliwość prezentowania na ekranie wybranych przez użytkownika informacji.

Telewizor Samsung QLED w trybie Ambient
Telewizor Samsung QLED w trybie Ambient© Samsung

Darmowe VoD

Ciekawym dodatkiem, którym Samsung chce zachęcić potencjalnych użytkowników do kupna nowego sprzętu jest Samsung Smart Pack 2018. To promocyjny, wliczony w cenę telewizora dostęp do wybranych usług VoD.

Kupując telewizor możemy wybrać 4 z 7 oferowanych platform VoD: HBO GO (na 3 miesiące), Ipla (na 6 miesięcy), FilmBox Live (na 6 miesięcy), player+ (na 6 miesięcy), VoD Onet (na 6 miesięcy), Showmax (na 6 miesięcy) oraz Eleven Sports (na 6 miesięcy). Co więcej, modele kupione do 5 sierpnia objęte są promocją - można uzyskać zwrot do 2 tys. zł.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)