Samsung zapowiada pilota, którego będzie można naładować energią słoneczną

Samsung zapowiada pilota, którego będzie można naładować energią słoneczną
21.01.2021 13:57
Samsung zapowiada pilota, którego będzie można naładować energią słoneczną
Adam Bednarek
Adam Bednarek

Wyczerpana bateria? Wystarczy wystawić pilot na nasłoneczniony parapet, aby znów mógł działać. No, chyba że mieszka się w Polsce, jest listopad i perspektywa kolejnych trzech miesięcy za deszczowymi i śniegowymi chmurami.

Żarty na bok, bo pomysł jest po pierwsze bardzo wygodny, a po drugie - ekologiczny. Nowy pilot Samsunga eliminuje konieczność używania baterii AAA. Obecnie do obsługi urządzeń wykorzystuje się nawet ok. 99 milionów, co generuje mnóstwo elektrośmieci.

Na tym nie koniec proekologicznych rozwiązań. Do jego produkcji wykorzystano przetworzone plastikowe butelki, a 24 proc. materiałów pochodzi z recyklingu.

Samsung nie zdradził, ile potrwa ładowanie. Panel słoneczny znajdzie się z tyłu obudowy, więc design pilota drastycznie się nie zmieni.

382052253391258719

Nawet jeśli ładowanie energią słoneczną będzie tylko dodatkiem - pilot zostanie wyposażony w port USB - to i tak może się przydać. Bardzo często stoliki czy parapety skąpane są w słońcu, więc wystarczy sprzęt, by choć trochę podładować akumulator. Proste, ekologiczne i oszczędne, bo odpadnie konieczność kupowania baterii.

Samsung zapowiada, że już w tym roku piloty zasilane energią słoneczną dodawane będą "do dużej części telewizorów NEO QLED i Lifestyle".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)