Sapphire Edge-HD - multimedia w formacie mini

Według producenta nadaje się niemal do wszystkiego - pozwala uruchomić dużą liczbę gier, bez problemu odtwarza wideo 1080p i płynnie obsługuje aplikacje biurowe. Pobiera przy tym niewielkie ilości energii i nie hałasuje. Oto nettop Edge-HD.

Sapphire Edge-HD
Sapphire Edge-HD
Jacek Klimkowicz

15.02.2011 | aktual.: 11.03.2022 12:09

Według producenta nadaje się niemal do wszystkiego - pozwala uruchomić dużą liczbę gier, bez problemu odtwarza wideo 1080p i płynnie obsługuje aplikacje biurowe. Pobiera przy tym niewielkie ilości energii i nie hałasuje. Oto nettop Edge-HD.

W obudowie o wymiarach 19,3 x 14,8 x 2,2 cm producent umieścił sprawdzony duet w postaci dwurdzeniowego procesora Intel Atom D510 (1,66 GHz) i układu Nvidia ION 2 z 512 MB VRAM. Nie zdecydowano się na zastosowanie zyskującej na popularności nowoczesnej i wydajnej platformy AMD Brazos. Sapphire Edge-HD ma 2 GB pamięci DDR2-800 i 250 GB dysk twardy.

Na pokładzie znalazła się gigabitowa karta LAN, moduł WiFi b/g/n oraz dość ubogi zestaw złączy, który obejmuje 4 porty USB 2.0, wyjścia VGA i HDMI oraz audio. Zabrakło USB 3.0, porządnego wyjścia audio, czytnika kart pamięci czy modułu Bluetooth. Sapphire Edge-HD nie ma również preinstalowanego systemu operacyjnego, więc musimy zatroszczyć się o niego sami.

W zestawie znajdziemy 2 GB pendrive'a ze sterownikami do systemów Windows XP i 7, podstawkę, kabel HDMI i przejściówkę HDMI-DVI. Według zapowiedzi Sapphire Edge-HD ma kosztować 1249 zł. Jest więc dość drogo, biorąc pod uwagę fakt, że za około 200-250 zł więcej możemy dostać nettopa Asus Eee Box EB1012P z systemem Windows 7, czytnikiem kart pamięci, eSATA, S/PDIF i 2 portami USB 3.0.

Źródło: TechConnect Magazine • informacja prasowa

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.