Sci‑fi: Dziecko w sztucznym łonie

Co można znaleźć we wraku statku kosmicznego, krążącego od jakiegoś czasu po orbicie? Na zdjęciu widzicie, co załoga statku Caspin IV znalazła we wraku obiektu, którego pochodzenia nie udało się ustalić.

Sci-fi: Dziecko w sztucznym łonie
Katarzyna Kieś

Co można znaleźć we wraku statku kosmicznego, krążącego od jakiegoś czasu po orbicie? Na zdjęciu widzicie, co załoga statku Caspin IV znalazła we wraku obiektu, którego pochodzenia nie udało się ustalić.

Było to żyjące dziecko w sztucznym łonie.

Dla wyjaśnienia paru faktów dodam, iż misja Caspina IV miała miejsce w 2871 roku. Po przebadaniu okazało się, że płód miał 25 000 dodatkowych nici DNA, które nie zostały jeszcze zidentyfikowane. Podejrzenia wskazują na to, iż było klonem. Czyim? Tego nie wiadomo. O dostarczenie materiału genetycznego podejrzewa się małżeństwo, które podróżowało na statku.

Pytań więcej niż odpowiedzi. I jedna jasność: dziecko znaleziono żywe.

Dzięki historyjce sci-fi, której skrót przedstawiłam powyżej, powstało dzieło nazwane “SciFi Artificial Womb Sculpture”. Inspirowane odnalezieniem, samo wykonane zostało z rzeczy znalezionych. Efekt, jaki jest, każdy widzi. Emocje, jakie budzi, to osobna sprawa. Podejrzewam jednak że gdyby do promocji każdego utworu sci-fi zatrudnić co najmniej jednego artystę, o rozwinięcie zainteresowania wokół promowanego utworu nie trzeba byłoby się martwić.

Obraz

Źródło: Green Diary

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.