Seed Smartphone - jedno urządzenie, wiele możliwości

I być może jest to recepta na sukces, choć trzeba przyznać, że gdzieś już to widzieliśmy.

Seed Smartphone - jedno urządzenie, wiele możliwości
Źródło zdjęć: © Nick Rout
Łukasz Musialik

02.04.2014 | aktual.: 02.04.2014 17:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jedno, uniwersalne urządzenie o wielu możliwościach od dawna jest moim marzeniem. Od jakiegoś czasu marzenie to zaczyna się urzeczywistniać.

Obraz
© Nick Rout

Asus Padfone jako pierwszy spróbował przekroczyć ograniczenia. Nie było to urządzenie idealne i choć mam wrażenie, że każde ma jakieś wady, to tutaj było ich po prostu za dużo. Kontynuacją tego pomysłu jest Seed Smartphone.

Seed - The Phone That Grows

Seed Smartphone jest pomysłem Nicka Routa, studenta uczelni University of Cape Town. Dzielny chłopak miał marzenia podobne do moich, choć w kwestii ich realizacji wypadł nieco lepiej. Obecnie projekt znajduje się na etapie poszukiwania inwestorów i zapewne skończy niebawem na zbiórce pieniężnej.

Seed Smartphone to na pozór zwykły telefon, który w razie konieczności, może stać się tabletem, laptopem lub komputerem osobistym. Samo urządzenie wpinamy w odpowiednie miejsce dokujące, gdzie następuje automatyczna wymiana danych. Brzmi ciekawie?

Witaj Ubuntu!

Obraz
© Nick Rout

Urządzenie ma działać pod kontrolą Ubuntu. Być może będzie to dobra odskocznia od zielonego robota. W moim odczuciu wpłynie to na lepszą pracę, szczególnie w przypadku transformacji w laptopa czy komputer osobisty.

Specyfikacja techniczna nie jest jeszcze dokładnie znana, choć bazując na szczątkowych informacjach, jakie znalazłem w sieci, mogę wnioskować, że będzie dobrze. Podobno ekran smartphona będzie miał wielkość 4,5 cala, a całość chroniona ma być przez Gorilla Glass. Szczerze? Wole Dragon Tail, który do tej pory ani razu mnie nie zawiódł, czego o „małpce” nie mogę powiedzieć. Ale co ja piszę...przecież i tak nie ja o tym decyduję.

Obraz
© Nick Rout

Można spodziewać się także czterordzeniowego procesora oraz kilku gigabajtów pamięci RAM. Najważniejszą kwestią będzie dla mnie bateria, której niska pojemność stała się w ostatnim czasie prawdziwą bolączką urządzeń mobilnych – w szczególności smartphonów. Chcę w końcu wyjść z rutyny i przestać ładować telefon każdego dnia!

Wszystko co mam, mam w... kieszeni

Obraz
© Nick Rout

Szybka zmiana smartphona w touchpad to za mało, by mówić o recepcie na sukces - mimo wszystko można poczuć się nieco rozczarowanym. Nie przez samego autora, bo zamysł ma dobry, a raczej o prawdopodobne niedostatki technologiczne, jak choćby baterię, która może polec w starciu z dużym ekranem.

Koncept stworzenia Seed Smartphone jest bardzo ciekawy, ale uświadomił mi, że dzisiejsi producenci nie są w stanie sprostać wszystkim wyzwaniom. Gotowe rozwiązania nie zapewnią mi ani bezpieczeństwa, ani tym bardziej dłuższej i bardziej efektywnej pracy. A tego oczekuję!

Stworzenie urządzenia takiego formatu, być może wciska się w ramy mądrego i jakże popularnego przysłowia:"Jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego". A jak wam podoba się ten pomysł? Sądzicie, że ma szansę realizacji, czy jest kompletnie bez sensu?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (9)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.