Sennheiser IE 800 – ideał słuchawek dousznych?

Najnowszy model prestiżowej marki zdaje się wyczerpywać temat w zakresie słuchawek dousznych. Parametry najnowszego dzieła niemieckiej firmy są na najwyższym poziomie. Czy trzeba szukać czegoś więcej?

IE 800 (fot. sennheiser.com)
IE 800 (fot. sennheiser.com)
Marcin Honkisz

24.04.2012 | aktual.: 10.03.2022 14:48

Najnowszy model prestiżowej marki zdaje się wyczerpywać temat w zakresie słuchawek dousznych. Parametry najnowszego dzieła niemieckiej firmy są na najwyższym poziomie. Czy trzeba szukać czegoś więcej?

Przede wszystkim wykonanie – IE 800 zrobiono z najlepszej jakości materiałów. Odporna na zarysowania ceramika oraz nierdzewna stal gwarantują długą żywotność i świetną formę urządzenia, które dość często jest wrzucane gdzie popadnie.

Jak wiadomo, nie wygląd w słuchawkach jest najważniejszy, ale dźwięk. I tu inżynierowie stanęli na wysokości zadania. Słuchawki mają pasmo przenoszenia na poziomie 5 – 46 500 Hz! To sporo więcej, niż słyszy przeciętny człowiek.

Co sprawia, że takie maleństwa potrafią udźwignąć taki zakres? Sennheiser zastosował w nowym modelu innowacyjne przetworniki Extra Wide Band, które mają membranę o średnicy 7 mm. Tym samym są to najmniejsze na świecie szerokopasmowe głośniki.

Dodatkowo, przyglądając się dokładniej zdjęciu, można zauważyć dwa charakterystyczne otwory z tyłu obudowy. To wyloty powietrza, dzięki którym w słuchawkach zredukowano zniekształcenia poniżej 0,06 %.

W zestawie użytkownik dostaje dwa rodzaje wkładek dousznych – podłużne oraz okrągłe. Oba w kilku rozmiarach. Niestety na koniec zostawiłem informację najistotniejszą, czyli cenę… IE 800, które pojawią się na rynku w czerwcu, będą kosztować ok. 2 500 zł. Trochę dużo, jak za słuchawki douszne. Ale jeżeli parametry i deklarowana niezniszczalność będą prawdą, to może jednak warto odrobinę zaszaleć?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.