Singapur wprowadzi w 2023 r. usługę latających taksówek elektrycznych

Singapur wprowadzi w 2023 r. usługę latających taksówek elektrycznych

Elektryczny śmigłowiec Volocopter 2X.
Elektryczny śmigłowiec Volocopter 2X.
Źródło zdjęć: © 2017 The Foreign Office Collective/volocopter.com
Mateusz Czerniak
13.12.2020 03:56, aktualizacja: 08.03.2022 14:28

Jak podaje firma Volocopter GmbH, Singapur ma być gospodarzem pierwszej na świecie elektrycznej taksówki powietrznej pod koniec 2023 roku – informuje agencja Bloomberg.

Niemiecki producent zobowiązał się do rozpoczęcia działalności w ciągu trzech lat od zakończenia prób lotniczych, oceny i certyfikacji we współpracy z Singapurem. Bilety na 15-minutową podróż, których koszt wynosi 300 euro, są już w sprzedaży.

Volocopter zakończył demonstracyjny lot nad obszarem Singapuru Marina Bay w październiku zeszłego roku, a pierwsza trasa komercyjna prawdopodobnie przeleci nad tą samą dzielnicą, oferując spektakularne widoki na panoramę miasta.

Podniebne taksówki

Singapur znajduje się na czele planów wprowadzenia latających taksówek dzięki bardziej przyjaznemu systemowi regulacyjnemu niż w innych krajach. Podczas gdy na niektórych trasach mogłyby one zastąpić helikoptery i lekkie samoloty, byłyby one również na tyle małe i zwinne, że mogłyby latać głęboko w miastach i lądować na minimalnej przestrzeni.

Statek będzie początkowo przewozić pilota i jednego klienta, jednak po otrzymaniu zgody na loty autonomiczne pomieści dwóch pasażerów. Według Volocoptera ceny biletów powinny gwałtownie spaść, gdy usługa stanie się bardziej dostępna.

– Singapur słynie z przewodniej roli w przystosowywaniu się do nowych technologii – stwierdził dyrektor wykonawczy Volocoptera Florian Reuter i dodał, że lokalne możliwości w zakresie badań nad bateriami, materiałoznawstwem i weryfikowanie tras dla lotów autonomicznych będą miały kluczowe znaczenie dla projektu.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)