Skylock - inteligentna blokada rowerowa, która ostrzeże przed złodziejem

Skylock - inteligentna blokada rowerowa, która ostrzeże przed złodziejem
Adam Bednarek

19.05.2014 11:07, aktual.: 10.03.2022 11:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dlaczego inteligentna? Bo naszpikowana nowymi technologiami.

Skoro już mamy smartrower, to warto by było go mądrze zabezpieczyć. Skylock zachwyci wszystkich fanów inteligentnych urządzeń.

Ellipse by Lattis - A Smarter Bike Lock

Smartblokada rowerowa nie potrzebuje klucza – wystarczy, że podejdziemy ze smartfonem, który połączy się ze Skylockiem i odblokuje zamek. W razie czego jest też dotykowy ekran, na którym można wpisać hasło lub PIN.

Skylock łączy się ze smartfonem, więc gdy ktoś zacznie się kręcić wokół pojazdu, od razu się o tym dowiemy. Czujniki ruchu dostrzegą niepożądaną aktywność i system błyskawicznie wyśle alarmowe powiadomienie. Rzecz jasna to od nas zależy „czułość” - nie musimy się obawiać, że gdy zostawimy rower przy sklepie, co chwila będziemy informowani o ruchu wokół niego.

Obraz

Wydaje się, że przede wszystkim dla tej funkcji warto się Skylockiem zainteresować. W końcu czasami nie wiemy, kiedy nasz rower skradziono. Skylock od razu poinformuje o tym, że ktoś majstruje przy zamku, co zwiększy szanse na złapanie złodzieja.

Na dodatek nie musimy martwić się tym, że Skylock się rozładuje. Gadżet ma panele słoneczne, więc jeżeli zostawimy rower na słońcu, to zostanie naładowany. Gorzej, jeśli mieszkamy w Polsce, gdzie słońca nie ma przez siedem miesięcy w roku, a lato bywa czasem niegorące...

Twarda blokada do przecięcia

Obraz

Skylock zapowiada się na naprawdę dobrego i przede wszystkim wygodnego ochroniarza. Twórcy nie zapominają o tych „właściwych” zabezpieczeniach i zapewniają, że złodziej będzie musiał się namęczyć, zanim przetnie blokadę. Może do tego czasu zdążymy go przepędzić?

Skylock do sprzedaży trafi na początku 2015 roku. Możecie już składać przedpremierowe zamówienia – w tej chwili sprzęt kosztuje 159 dol. No cóż, bezpieczeństwo ma swoją cenę!

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)