Skype i Facebook w kablówce: amerykański eksperyment, który ma zmienić telewizję

Wpis gościnny z Multi-blog.pl. Amerykański operator Comcast postanowił jeszcze bardziej zmienić oblicze telewizji kablowej. Ogłosił mianowicie, że zamierza dać swoim abonentom możliwość prowadzenia videorozmów za pomocą Skype’a, a także błyskawicznego przeszukiwania kanałów za pomocą zintegrowanych z dekoderem aplikacji Facebooka.

Skype i Facebook w kablówce: amerykański eksperyment, który ma zmienić telewizję
Blomedia poleca

Wpis gościnny z Multi-blog.pl. Amerykański operator Comcast postanowił jeszcze bardziej zmienić oblicze telewizji kablowej. Ogłosił mianowicie, że zamierza dać swoim abonentom możliwość prowadzenia videorozmów za pomocą Skype’a, a także błyskawicznego przeszukiwania kanałów za pomocą zintegrowanych z dekoderem aplikacji Facebooka.

Pomysł, żeby telewizor był także video-komunikatorem nie jest nowy: już kilku producentów wyposażyło swoje odbiorniki w aplikację Skype’a. Aby ich jednak używać, potrzebne jest HDTV nowej generacji z możliwością podłączenia go do szerokopasmowego internetu. Tymczasem pomysł Comcastu zakłada, że każdy abonent może dostać adapter, kamerę i pilota z funkcją pisania tekstów i korzystać z nich niezależnie od tego, jaki telewizor posiada.

  • TV jest częścią doświadczeń społecznościowych, a Comcast i Skype dostarczą produkt, który jeszcze bardziej spersonalizuje nasze telewizyjne doświadczenia – powiedział szef firmy, Neil Smit. Jego wizja zakłada, że tanie videorozmowy uczynią z pokoju telewizyjnego miejsce spotkań nawet z dalekimi krewnymi, z którymi można będzie się bezpośrednio komunikować przy okazji ważnych, rodzinnych uroczystości.

O ile pierwsze zestawy do videorozmów Comcast ma zamiar dostarczyć swoim abonentom już niedługo, to drugi pomysł jest na razie w fazie bardzo wstępnej. Chodzi mianowicie o całkowitą zmianę sposobu nawigacji po telewizji kablowej – nawigacji, której interface często przypomina jeszcze ekran komputera Commodore 64.

Obraz
© [źródło](http://hdtvmania.pl/2011/06/17/skypeifacebookwkablowceamerykanskieksperymentktorymazmienictelewizje/comcast_facebook)

Nowa nawigacja miała by opierać się na intuicyjnych aplikacjach Facebooka, za pomocą których można by było stworzyć własny profil MyTV. Zawierałby on informacje o wszystkich ulubionych kanałach telewizyjnych i radiowych, VoD, a nawet programach, nagranych na PVR. Za pomocą MyTV można by bezpośrednio śledzić wszystkie stacje, nadające np. informacje o naszych ulubionych sportowcach czy muzykach. Aplikacja umożliwiała by także powiadamianie znajomych o ciekawych programach, aby można je było obejrzeć razem z nimi i wymieniać się „na gorąco” opiniami.

I jak wam się podoba taka wizja? Muszę powiedzieć, że na mnie zrobiła wrażenie. Listing kanałów, nie tylko w kablówkach, to chyba najbardziej archaiczna usługa telewizji cyfrowej. I nareszcie znalazł się ktoś, kto chce to zmienić.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.