Sleepwave od Philipsa skutecznie ukołysze do snu

Sleepwave od Philipsa skutecznie ukołysze do snu05.07.2010 23:48
sen
sen
Katarzyna Kieś

Tabletki na bezsenność precz! Najszybciej usypia kołysanie. Wiedzą o tym mamy i... firma Philips, która wymyśliła Sleepwave – urządzenie, które ukołysze do snu.

Tabletki na bezsenność precz! Najszybciej usypia kołysanie. Wiedzą o tym mamy i... firma Philips, która wymyśliła Sleepwave – urządzenie, które ukołysze do snu.

Sleepwave ma wielkość empetrójki i wykorzystuje zjawisko przewodnictwa kostnego. Składa się z elementu przypominającego wyglądem niewielki aparat słuchowy, który umieszcza się za uchem w okolicach wyrostka sutkowego kości skroniowej. Ta część „usypiacza” od Philipsa połączona jest przewodami z drugim elementem urządzenia: nadajnikiem wysyłającym impulsy elektryczne. Impulsy te stymulują zaś zmysł równowagi położony w uchu wewnętrznym. Człowiek zaczyna wówczas odczuwać delikatne kołysanie. Osoby, które testowały Sleepwave, zgodnie przyznają, że uczucie jest tyleż niesamowite, co przyjemne. Ma się bowiem świadomość, że tak naprawdę bujanie nie ma miejsca, ale pomimo tego – odczuwa się relaksujące kołysanie, które zwyczajnie usypia (niczym kołysanie w fotelu na biegunach). Żadna z osób, które testowały działanie urządzenia, nie zgłosiła niezadowolenia ze stosowania Sleepwave.

Czy od bujania da się uzależnić? Zdecydowanie tak – ale w ujęciu jedynie korzystnym dla ludzkiego ciała (potwierdzi to pewnie każdy amator fotelu na biegunach lub hamaka). Sleepwave jest pierwszym na świecie urządzeniem, które pozwala zasnąć bez tabletek nasennych, i bez powolnego, lecz postępującego uzależnienia od medykamentów.

Ciekawe tylko, ilu pacjentów cierpiących na bezsenność usłyszy od swego lekarza informację o istnieniu Sleepwave?...

Philips przewiduje, że urządzenie będzie można już niedługo dopuścić do sprzedaży również w aptekach.

Źródło: Adelaidenow

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Komentarze (0)