Słuchawki Plantronics RIG 500 PRO Series: Dolby Atmos i nowatorska regulacja głośności

Strona głównaSłuchawki Plantronics RIG 500 PRO Series: Dolby Atmos i nowatorska regulacja głośności
12.06.2018 12:15
Słuchawki Plantronics RIG 500 PRO Series: Dolby Atmos i nowatorska regulacja głośności

W ofercie marki Plantronics pojawiły się nowe słuchawki, opracowane z myślą o graczach. Model RIG 500 PRO Series oferuje – poza komfortem i jakością dźwięku – ciekawą funkcję, pozwalającą na zmianę głośności bez odrywania dłoni od kontrolera.

Nowy sprzęt Plantronics to kolejny model słuchawek tej marki, przygotowany z myślą o graczach. Producent zapewnia, że headset RIG 500 PRO Series wyróżnia się „nieszablonowym designem”. Co nieszablonowego znajdziemy w tych słuchawkach?

Możliwością, która wyróżnia ten sprzęt na rynku jest (a w zasadzie ma być) możliwość regulacji skuteczności tłumienia – jak pisze producent w materiałach promujących słuchawki:

Wewnętrzna część nauszników może być pokryta pojedynczą warstwą materiału dla zapewnienia maksymalnej przepuszczalności powietrza lub podwójną, która gwarantuje komfort oraz eliminację dźwięków pochodzących z otoczenia.

Słuchawki Plantronics RIG 500 PRO Series
Źródło zdjęć: © Plantronics
Słuchawki Plantronics RIG 500 PRO Series

Zmień głośność bez odrywania dłoni od pada

Bez przetestowania tego rozwiązania trudno ocenić, ile w tym marketingowej nowomowy, a ile faktycznego udogodnienia dla użytkowników. Sam pomysł i oddanie użytkownikowi decyzji o charakterze słuchawek wydaje się jednak warty pochwały.

Słuchawki, w zależności od wersji, są kompatybilne albo z konsolami, albo z pecetami. Różnica dotyczy ciekawej funkcji, pozwalającej na regulację głośności w czasie gry bez odrywania dłoni od kontrolera.

Jest to możliwe dzięki dostępnemu w wersji konsolowej pokrętłu o nazwie RIG Game Audio Dial. Pokrętło jest podłączane do pada poprzez gniazdo minijack, dzięki czemu kontrola głośności znajduje się dosłownie pod naszymi palcami. W przypadku wersji dla PC funkcja ta działa standardowo – kontroler głośności został bowiem umieszczony na przewodzie.

Pady z podłączonym RIG Game Audio Dial
Źródło zdjęć: © Plantronics
Pady z podłączonym RIG Game Audio Dial

3 wersje i płatny Dolby Atmos

Wśród wartych wspomnienia cech słuchawek warto wymienić również odłączane kable i spore, 50-milimetrowe przetworniki. Producent przygotował również specjalną, droższą wersję Esports, charakteryzującą się zwiększoną odpornością, za co odpowiada metalowe obramowanie nauszników i pałąk. Co istotne, w przypadku sprzętów Microsoftu użytkownik ma możliwość płatnego uruchomienia funkcji dźwięku przestrzennego – po wpisaniu kodu aktywacyjnego odpowiada za niego technologia Dolby Atmos.

Dostępne w Polsce słuchawki różnią się ceną w zależności od wersji. Najtańsze, konsolowe, kosztują 339 zł. Wersja dla PC jest droższa – 419 zł, a najwięcej zapłacimy za słuchawki w wersji Esports, wycenione na 649 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)