Smart okulary Bluberry. Nie jak Google Glass, a pomagające zrelaksować się przy pracy biurowej
Zmęczenie może trafić człowieka nie tylko przy pracy fizycznej, ale też przy pisaniu, zajęciach wykonywanych na komputerze, albo innej dowolnej czynności wymagającej wysiłku fizycznego. Okulary Bluberry mogą być pomocne w takich sytuacjach.
16.03.2020 | aktual.: 09.03.2022 08:33
Czujniki zamontowane w smart okularach Bluberry monitorują aktywność mózgu i bicie serca. Przesyłają dane do aplikacji mobilnej zainstalowanej na smartfonie i analizują nasz stan. Możemy zobaczyć, jak kształtował się w ostatnich godzinach czy wczoraj. Zostaną nam przedstawione adekwatne wykresy i raporty.
Oprogramowanie podpowie nam, kiedy zrobić sobie przerwę, albo zaproponuje jakieś ćwiczenie rozluźniające. Same okulary też nie są wyłącznie systemem zbierającym dane. Szkła mają filtr niebieskiego światła, który może zmieniać stopień przepuszczania promieni. Raz będzie nam sprzyjać pełne spektrum, a innym razem przefiltrowanie błękitnego światła.
Smart okulary na posiedzenie w biurze i nadgodziny
Bluberry wystarczą po jednym ładowaniu nawet na 12 godzin, więc teoretycznie więcej, niż jeden dzień intensywnej pracy w biurze. Mogą być tzw. "zerówkami" odpowiednimi dla użytkowników bez wad wzroku, ale jako opcja będą również wykonywane w wariancie z korekcją. W takim razie każdy może zaznać przyjemnego odpoczynku, ale zarazem zwiększenia efektywności przy różnych aktywnościach umysłowych.
Blueberry: feel your mental rhythm
Sprzęt jest obecny na Kickstarterze. Wysyłki okularów będą realizowane (zależnie od wariantu) w sierpniu i grudniu. Można wybrać w wariancie podstawowym lub premium, a nawet custom. Ceny wahają się od 195 do 1095 kanadyjskich dolarów (od około 555 do 3115 złotych).