Smartbike Ebove B\01 - najwspanialszy rower treningowy, jaki zbudowano

Smartbike Ebove B\01 - najwspanialszy rower treningowy, jaki zbudowano
Łukasz Michalik

13.01.2015 07:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wśród różnych gadżetów, pokazanych podczas CES 2015 jednym z ciekawszych wydaje mi się . Być może przy tych wszystkich telewizorach o gigantycznych rozdzielczościach czy autonomicznych samochodach prezentuje się dość skromnie, ale to chyba jeden z nielicznych sprzętów, o których mogę powiedzieć z przekonaniem: „natychmiast chcę to mieć!”

Ebove B\01 – smartbike, jakiego nie było wcześniej!

Rowery treningowe trudno uznać za ekscytujący sprzęt – pozwalają wyciskać z ludzi siódme poty, różnią się rozwiązaniami technicznymi, ale zazwyczaj pozostają jedynie marnym substytutem prawdziwego roweru. Ebove B\01 jest inny.

Nie lubię, gdy byle sprzęt po dołączeniu kilku czujników albo modułów łączności z miejsca jest określany jako „smart” albo „inteligentny”. Chyba stosujemy to słowo po prostu z braku lepszego określenia, usiłując jakoś podkreślić, że do tradycyjnych rozwiązań dorzucono trochę elektroniki.

Obraz

Jeśli jednak cokolwiek na tym świecie zasługuje na miano inteligentnego roweru, to z pewnością jest to Ebove B\01. Dlaczego? Norweska firma postanowiła zmienić typowy, stacjonarny rower w połączenie sprzętu treningowego, kontrolera do gier i symulatora roweru. I wyszło jej to co najmniej interesująco.

Nowy poziom realizmu

Tym, co wyróżnia Ebove B\01 spośród konkurentów jest sposób przymocowania roweru do podłoża. Ebove B\01 jest osadzony na przegubowej podstawie, dzięki której może wychylać się w różnych kierunkach.

Gdy dodamy do tego grę, prezentująca jazdę rowerem, dostaniemy prawdopodobnie najlepszy symulator roweru na świecie – nie jesteśmy ograniczeni jedynie do żmudnego pedałowania. Możemy kłaść rower wchodząc w zakręty czy podrywać go w górę przy zeskokach, a sprzęt reaguje na sytuację na ekranie, dostosowując swoje ruchy do trasy, którą właśnie jedziemy. Do tego dochodzi generowana komputerowo grafika, a także planowane wsparcie dla Oculusa.

The world's most awesome bike simulator - The ebove ™ B \ 01 Bike.

Treningowy rower marzeń

Ten ostatni pomysł wydaje mi się dość dyskusyjny – o ile pierwszy efekt może być oszałamiający, to nie zapominajmy, ze Ebove B\01 to przede wszystkim rower treningowy, a noszenie gogli VR podczas intensywnego, fizycznego wysiłku nie wydaje mi się najszczęśliwszym pomysłem.

Sądząc po prezentacji, Ebove B\01 w roli maszyny treningowej powinien sprawdzić się doskonale, dostarczając zarówno okazję do wysiłku, jak i do świetnej zabawy.

Zagadką pozostaje na razie cena tego sprzętu i data wprowadzenia go na rynek. Można przypuszczać, że nie będzie to tania zabawka, ale przyznacie chyba, że jej prezentacja robi naprawdę niezłe wrażenie!

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)