Smartfon Hisense jak e-papierowy czytnik, ale kolorowy - pierwszy na świecie

Smartfon Hisense jak e‑papierowy czytnik, ale kolorowy - pierwszy na świecie

Smartfon Hisense jak e-papierowy czytnik, ale kolorowy - pierwszy na świecie
Źródło zdjęć: © Weibo
Jan Domański
09.01.2020 14:08

Marka Hisense jest kojarzona głównie z telewizorami, ale ma w swojej ofercie również smartfony. Nawet takie, gdzie można znaleźć wyświetlacze z e-papieru. Choć pokazywany właśnie na targach CES 2020 to coś nowego. Smartfon z kolorowym e-papierem.

Jeśli widzimy na rynku telefony z wyświetlaczami zbudowanymi w technologii e-papieru, to są zdecydowanie czarno-białe. Mogą mieć taki wyświetlacz jako drugi (wtedy pierwszy jest normalnym LCD lub AMOLED) lub solowo, ale do tej pory nie było mowy o kolorach. Tylko odcienie szarości.

Tymczasem Hisense pokazuje właśnie takie urządzenie w Las Vegas na CES 2020. Nie wiadomo, jakie podzespoły oferuje nowy model, ani kiedy pojawi się na rynku, czy w jakiej cenie. Może to po prostu prototyp koncepcyjny, ale robi wrażenie.

E-papier to ciekawa alternatywa dla LCD i OLED

Wyświetlacze z elektronicznego papieru pobierają prąd tylko w czasie zmiany zawartości. Jedna statyczna klatka może być pokazywana nawet po wyładowaniu baterii. To świetny sposób na przedłużenie czasu pracy smartfonów. Do prostego napisania wiadomości SMS lub zerknięcie na godzinę, nie musimy koniecznie mieć LCD lub AMOLED.

Obraz
© Weibo

Tym bardziej, że e-papier w jaskrawym świetle ma lepszą czytelność, a zużywa dużo mniej baterii. Problemem jest tylko bezwładność takiego ekranu (jest o wiele wolniejszy niż LCD i spółka) i brak kolorów. Istnieją już dość szybkie (choć wciąż mniej płynne niż typowy LCD) ekrany e-papierowe po włączeniu podkręcania (w pewnym stopniu cierpi na tym jakość obrazu). A na brak koloru zaradzi najnowszy ekran.

Cóż, pozostaje czekać, aż Hisense przekuje swój pomysł w realny dostępny na półkach produkt. Kolorowe i szybsze ekrany z e-papieru mogą znaleźć swoich entuzjastów szerzej niż obecny margines smartfonów z czarno-białym e-papierem.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)