SmartSight - kamera pozwalająca strzelać zza rogu

Wynalazca Matthew Hagerty mówi, że 50% strzałów śmiertelnych pada na rogach. Najlepiej więc się zza nich nie wychylać.

SmartSight - kamera pozwalająca strzelać zza rogu
Szymon Adamus

Wynalazca Matthew Hagerty mówi, że 50% strzałów śmiertelnych pada na rogach. Najlepiej więc się zza nich nie wychylać.

Opracowanie systemu SmartSight trwało 10 lat. Nie do końca rozumiem co zajęło tyle czasu skoro mówimy tu po prostu o kamerze podczepionej pod lufę karabinu i mini ekranie podwieszonym pod jedno oko. Nie jest też dla mnie jasne dlaczego taki projekt potrzebuje aż 7 milionów dolarów dofinansowania z Kongresu Stanów Zjednoczonych. Rozumiem, że sprzęt dla żołnierzy musi być doskonały, ale kiedyś podczas zabawy w paintball widziałem gracza, który podobną konstrukcję zrobił sobie sam za 500 złotych.

Zastosowanie SmartSighta to oczywiście walka zza zasłony. Żołnierz wystawia karabin, samemu pozostając w ukryciu i strzela widząc cel na kolorowym wyświetlaczu podczepionym pod okulary ochronne.

Żaden inny celownik na to nie pozwala - mówi Hagerty. Widzisz dokładnie to co jest przed tobą.

Może i tak, ale nadal nie rozumiem dlaczego kamera musi ważyć grubo ponad pół kilograma. Rozumiem, że komunikuje się z noszonym przy pasku komputerem bezprzewodowo i oferuje obraz w "wysokiej jakości" (cokolwiek to znaczy), ale do diabła z odpowiednim oprogramowaniem można by zrobić coś takiego z komórki.

Obraz

Fajny pomysł, ale nie rozumiem czym tutaj podnieca się tak bardzo twórca i redaktorzy serwisu popsci, na którym znalazłem tę informację. Jasne, że kamera podczepiona pod lufę byłaby rewelacyjnym wyposażeniem nowoczesnej armii. Ale czy 10 lat pracy nie pozwoliło na stworzenie czegoś mniejszego?

Źródło: Popsci

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.