Smartwatch na każdą kieszeń. Zapłacisz mniej niż 300 zł

Smartwatch to nie tylko dodatek do stroju, ale również nie lada atrakcja dla fanów nowoczesnych technologii. Dzięki dodatkowym funkcjom znacznie przyspieszy wykonywanie niektórych czynności i ułatwi życie.

Dobry smartwatch nie musi kosztować wiele
Dobry smartwatch nie musi kosztować wiele
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Patryk Wieczorek

Smartwatch na pierwszy rzut oka może wyglądać na zwykły zegarek, jednak wrażenie minie, gdy stukniesz w ekran. Wtedy dopiero zaczniesz odkrywać multum możliwości, jakie daje ci "smartfon na nadgarstku".

Choć wiele urządzeń jest w stanie pracować samodzielnie, to pełnię swoich możliwości smartwatche osiągają po sparowaniu ich ze smartfonem. Umożliwiają nie tylko przeglądanie poczty czy sprawdzanie, kto dzwoni bez wyciągania telefonu z kieszeni, ale również wiele innych rzeczy. Aby bezproblemowo połączyć ze sobą urządzenia, wystarczy Bluetooth. Rozwiązanie jest szybkie i niezawodne, a dodatkowo nie nadwyręża baterii urządzenia.

Podstawową funkcją smartwatcha pozostaje pokazywanie aktualnej godziny, podobnie jak w przypadku klasycznych zegarków. Urządzenie wyświetla aktualny czas w trybie spoczynku, choć jeśli wolisz oszczędzać baterię, możesz całkowicie wyłączyć tę opcję. Po połączeniu ze smartfonem pozwoli jednak na o wiele więcej.

Mając go na nadgarstku, możesz wygodnie przeglądać sieć i korzystać z mediów społecznościowych. Jeśli na twoim koncie zostanie odnotowana jakakolwiek aktywność, powiadomią cię o tym wibracje na nadgarstku.

Opaska czy smartwatch?

Biegasz, jeździsz na rowerze, a może uprawiasz inny rodzaj aktywności? W takim razie wybierz sportowy model, który nie tylko będzie estetycznie wyglądał, ale również posiada funkcje przydatne w codziennych ćwiczeniach. Krokomierz, pulsometr czy monitoring spalanych kalorii to tylko kilka z przydatnych możliwości. Gdy jesteś w trakcie treningu i ktoś wyśle ci wiadomość, nie musisz przerywać ćwiczeń, wystarczy, że zerkniesz na nadgarstek.

Obraz
© Fotolia

Nie powiesz, że to smartwatch

Zegarki smart mogą mieć kwadratową bądź prostokątną kopertę, która upodabnia je do ekranu smartfonów, bądź okrągłą, właściwą dla standardowych zegarków. Łącząc ją z elegancką bransoletą ze skóry bądź stali szlachetnej, zyskasz elegancki, biznesowy zegarek, który doskonale pasuje do garnituru. Teraz będąc na oficjalnym spotkaniu, będziesz mógł błyskawicznie sprawdzić pocztę lub przejrzeć media społecznościowe bez wzbudzania podejrzeń. Wszyscy zgromadzeni będą myśleć, że sprawdzasz godzinę.

Nie dla każdego

Przerzucenie się z klasycznego zegarka na smartwatcha przypomina poniekąd skok między archaicznymi telefonami komórkowymi a pierwszymi smartfonami. W klasycznych zegarkach bateria starcza na naprawdę długi czas, część z nich samoczynnie nakręca się podczas chodzenia. Smartwatch daje jednak znacznie więcej możliwości, niestety kosztem znacznie krótszego czasu pracy. Dlatego należy pamiętać o regularnym ładowaniu sprzętu. Nie trzeba się jednak obawiać, że sprzęt rozładuje się w najmniej spodziewanym momencie – większość nowoczesnych modeli będzie działać przez kilka dni, nim trzeba będzie je naładować.

Jeśli czujesz, że smartwatch to gadżet dla ciebie, rozejrzyj się za interesującymi promocjami. W sieci znajdziesz wiele modeli w wyjątkowo atrakcyjnych cenach.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (5)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.