Smartzegarek polskiego dziewiętnastolatka pomoże chorym ludziom!

Smartzegarek polskiego dziewiętnastolatka pomoże chorym ludziom!

Smartzegarek polskiego dziewiętnastolatka pomoże chorym ludziom!
Adam Bednarek
11.04.2014 12:14, aktualizacja: 11.04.2014 12:36

Wanted Clock może nie będzie najbardziej funkcjonalnym i najładniejszym smartzegarkiem, ale być może przyda się osobom chorym na Alzheimera.

Gadżetów, które pozwalają na śledzenie zagubionych przedmiotów i osób, teoretycznie nie brakuje. Tyle że nie wszystkie są dobre i wygodne dla starszych ludzi, nieznających się na nowych technologiach. Wanted Clock ma więc przewagę, bo jest praktyczny i łatwy w obsłudze. W końcu to zwykły zegarek.

Tyle że z GPS i kartą SIM na pokładzie. Dzięki temu można śledzić lokalizację starszej osoby. Pojawi się również powiadomienie, gdy właściciel zegarka opuści wyznaczony przez nas teren. Ciekawą funkcją jest oddzwanianie i automatyczne uruchamianie systemu głośnomówiącego. W końcu nie każda starsza osoba by to potrafiła.

Wanted Clock przypomni też o wzięciu leków, a w razie czego po wysłaniu SMS-a zacznie świecić. Łatwiej będzie znaleźć zagubioną osobę nocą.

381427302867018652
© Artur Włodarski/wyborcza.biz

Jak pisze gazeta Metro, wynalazkiem Mariusza Bielaszka zainteresowały się już zagraniczne firmy. Nie wiemy, kiedy zegarek trafi na rynek ani ile będzie kosztował. Wanted Clock na razie pokazywany jest na targach, gdzie zdobywa nagrody. Twórca może pochwalić się złotym medalem i nagrodą specjalną na brukselskich targach wynalazczości Brussels Innova.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)