Smartzegarek polskiego dziewiętnastolatka pomoże chorym ludziom!

Wanted Clock może nie będzie najbardziej funkcjonalnym i najładniejszym smartzegarkiem, ale być może przyda się osobom chorym na Alzheimera.

Smartzegarek polskiego dziewiętnastolatka pomoże chorym ludziom!
Adam Bednarek

Gadżetów, które pozwalają na śledzenie zagubionych przedmiotów i osób, teoretycznie nie brakuje. Tyle że nie wszystkie są dobre i wygodne dla starszych ludzi, nieznających się na nowych technologiach. Wanted Clock ma więc przewagę, bo jest praktyczny i łatwy w obsłudze. W końcu to zwykły zegarek.

Tyle że z GPS i kartą SIM na pokładzie. Dzięki temu można śledzić lokalizację starszej osoby. Pojawi się również powiadomienie, gdy właściciel zegarka opuści wyznaczony przez nas teren. Ciekawą funkcją jest oddzwanianie i automatyczne uruchamianie systemu głośnomówiącego. W końcu nie każda starsza osoba by to potrafiła.

Wanted Clock przypomni też o wzięciu leków, a w razie czego po wysłaniu SMS-a zacznie świecić. Łatwiej będzie znaleźć zagubioną osobę nocą.

Obraz
© Artur Włodarski/wyborcza.biz

Jak pisze gazeta Metro, wynalazkiem Mariusza Bielaszka zainteresowały się już zagraniczne firmy. Nie wiemy, kiedy zegarek trafi na rynek ani ile będzie kosztował. Wanted Clock na razie pokazywany jest na targach, gdzie zdobywa nagrody. Twórca może pochwalić się złotym medalem i nagrodą specjalną na brukselskich targach wynalazczości Brussels Innova.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.