Smażone na głębokim oleju... piwo!

Zazdrościliście czasem tego, że miłośnicy legalnych w Holandii "rzeczy" mają lizaki i ciastka zawierające te "rzeczy"? Teraz możecie poczuć się zadowoleni. Piwna spożywcza innowacja powstała w kraju niezbyt piwnym - w USA.

piwo ravioli
piwo ravioli
Paweł Piejko

Zazdrościliście czasem tego, że miłośnicy legalnych w Holandii "rzeczy" mają lizaki i ciastka zawierające te "rzeczy"? Teraz możecie poczuć się zadowoleni. Piwna spożywcza innowacja powstała w kraju niezbyt piwnym - w USA.

Piwo umieszcza się w niewielkim pączku przypominającym pierożek ravioli, który następnie trafia na głęboki olej i w ok. 190 stopniach Celsjusza spędza ok. 20 sekund. Jest to na tyle krótki czas, aby zawartość "przekąski" wciąż zawierała alkohol. Ponoć w trakcie spożywania gorące piwo miesza się z ciastem, co powoduje, że smak jest absolutnie niepowtarzalny.

Mieszkający w stanie Texas Mark Zable, twórca "piwa na głębokim oleju", twierdzi, że patent na przekąskę oczekuje na zatwierdzenie. Odmawia jednak ujawnienia, czy w procesie produkcji użyto jeszcze jakichś dodatków. Jego piwna innowacja zostanie przedstawiona w trakcie spożywczych zawodów w Teksasie jeszcze we wrześniu. Pięć takich piwnych pierożków ma kosztować 5$ i według zapowiedzi Texas Alcoholic Commission trzeba będzie mieć 21 lat, aby ich skosztować.

Zable, póki co, wykorzystywał do produkcji Guinnessa, ale twierdzi, że później wypróbuje inne rodzaje piwa.

Jak do tej pory nikt nie próbował smażyć płynów. Smakuje to tak, jakby wziąć gryza pączka, a zaraz potem napić się piwa.

Źródło: telegraph

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.