Sony OLED A8 wchodzi do sprzedaży - oto, co potrafi

Sony OLED A8 wchodzi do sprzedaży - oto, co potrafi

Sony OLED A8 to pierwszy telewizor tego typu Japończyków na 2020
Sony OLED A8 to pierwszy telewizor tego typu Japończyków na 2020
Źródło zdjęć: © Sony
Jakub Krawczyński
09.05.2020 16:49, aktualizacja: 08.03.2022 15:29

Firma Sony właśnie wprowadziła do sprzedaży w Europie telewizor OLED A8, swój pierwszy tego typu odbiornik na 2020 rok.

Sony OLED A8 dostępny jest w dwóch wersjach: 55- oraz 65-calowej. Telewizor typu OLED to coś zupełnie innego niż LCD czy QLED (czyli LCD + filtr z kropek kwantowych). Ta technologia umożliwia odbiornikom posiadanie niezwykle cienkiej obudowy, a jednocześnie zapewnienie obrazu o nieskończonym kontraście i najgłębszej czerni, jaką tylko da się uzyskać.

Specyfiką OLED-ów jest to, że trzeba zadbać o odpowiednie zaciemnienie pokoju, lub wyeliminowanie źródeł padającego światła na ekran. Gdy jednak to zrobimy, nic dziwnego, że telewizory te są uwielbiane przez kinomanów.

Sony OLED A8 posiada najnowszy procesor obrazu Sony, a więc X1 Ultimate Picture Processor. Optymalizuje on między innymi maksymalny kontrast oraz czerń, jak i szczytową jasność, tak aby uzyskać jak najbardziej realistyczny obraz.

Telewizory OLED mają ekrany złożone z milionów samopodświetlających się pikseli, a dzięki temu jakość czerni oraz jasnych elementów jest niezrównana. Telewizory OLED, a tutaj dzięki systemowi X-Motion Clarity, świetnie radzą sobie z bardzo szybkim obrazem, jak w sporcie i grach wideo, minimalizując przy okazji efekt rozmycia.

Sony OLED A8
Sony OLED A8© Sony

Sony OLED A8 dysponuje systemem Ambient Optimisation, który dopasowuje jasność obrazu do warunków naszego pomieszczenia, tak aby zawsze wydobyć maksimum detali.

Telewizor Sony obsługuje dźwięk obiektowy Dolby Atmos, zapewniający dodatkowe efekty wysokościowe oraz boczne. Ten konkretny model ma dwa głośniki niskotonowe z tyłu, aby poszerzyć paletę dźwięku o głębsze basy. Dodatkowo OLED A8 dysponuje jednym gniazdem HDMI eARC, ale to jedyna funkcjonalność, jaką posiada ze standardu HDMI 2.1

Systemem operacyjnym, jaki używa Sony w swoich telewizorach jest Android TV, z dostępem do wielu najbardziej znanych aplikacji oraz zgodny z Asystentem Google i Amazon Alexa. Możemy tutaj także liczyć na strumieniowanie dźwięku i obrazu AirPlay 2 z urządzeń na iOS i MacOS, takich jak m.in. iPhone.

Cena i dostępność

Telewizory Sony A8 w wersjach 55- i 65-calowych są już dostępne w sprzedaży w UK i Irlandii w cenie odpowiednio 1799 oraz 2799 funtów (wg średniego kursu NBP z 8 maja 2020 to odpowiednio 9217 i 14 340 zł). Zapewne w najbliższym czasie trafią i do Polski - są już umieszczone w katalogu producenta na jego rodzimej witrynie.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)