Sony OLED Bravia A1: telewizory OLED UltraHD ze wsparciem HDR

Sony OLED Bravia A1: telewizory OLED UltraHD ze wsparciem HDR

Sony OLED Bravia A1: telewizory OLED UltraHD ze wsparciem HDR
Jarosław Balcerzak
14.04.2017 07:08, aktualizacja: 10.03.2022 08:24

Technologia która zachwyciła gości na targach CES, wkracza do sklepów. Sony przygotowało dwa modele w rozdzielczości 4K, z obsługą HDR i dźwiękiem wydobywającym się wprost z ekranu. Czym jeszcze się wyróżniają?

Nowoczesny i elegancki design

Wśród producentów stawiających tego roku na technologię OLED znalazło się także Sony. Dwa nowe telewizory tej marki są pierwszymi w tej technologii o tak pokaźnych przekątnych ekranu: 54,6” oraz 64,5”. Oba zamknięto w innowacyjnej obudowie bez widocznej podstawy i głośników. Jednocześnie w imponującym stopniu zwężono ramki okalające ekran.

W składanej (przy montażu naściennym) podstawie telewizora znalazła się nie tylko spora część elektroniki, ale także subwoofer i system aranżacji przewodów. Całość prezentuje się więc nowocześnie, elegancko i naprawdę prestiżowo.

Obraz

Imponujące barwy i kontrast matrycy OLED

Jednostką obliczeniową serii Bravia A1 jest wydajny Sony 4K HDR Processor X1 Extreme, zapewniający pełną płynność obrazu również w najwyższych rozdzielczościach i najszerszych paletach barw. Zastosowana matryca UltraHD dysponuje 8 milionami samorzutnie świecących pikseli, odwzorowujących nawet najdrobniejsze szczegóły scen.

Telewizory wspierają technologię HDR w standardach HDR10, HLG i Dolby Vision. Dzięki autorskiemu rozwiązaniu Object-Based HDR Remaster analizują i optymalizują poszczególne fragmenty obrazu, w czasie rzeczywistym korygując kontrast. Jego wyrazistość i wyświetlanie wolne od zniekształceń zapewnia z kolei technologia Dual Database Processing.

Obraz

Producent pamiętał również o miłośnikach najbardziej dynamicznych scen, o które zadba odpowiedzialna za płynną reprodukcję ruchu technologia Motionflow. W połączeniu z resztą rozwiązań oraz typem zastosowanej matrycy ma się to przełożyć na obraz o szerokich kątach widzenia, głębokiej czerni, wzorowym kontraście i niezwykle szerokiej palecie barw.

Na uwagę zasługuje także innowacyjny sposób odtwarzania dźwięku Acoustic Surface, emitowanego wprost z ekranu zamiast z głośników na jego krawędziach. Umożliwiło to jego precyzyjne pozycjonowanie i zapewni użytkownikom jeszcze większą immersję. Na wbudowany system audio składa się łącznie pięć głośników, każdy o mocy 10 W.

Obraz

Godny rywal flagowych produktów konkurencji

Tak jak początek roku przyniósł mnóstwo zapowiedzi nowych modeli telewizorów, tak schyłek wiosny jest dla wielu z nich początkiem wprowadzenia do sprzedaży. Nie inaczej będzie z tegorocznymi premierami marki Sony, na które zamówienia w europejskich sklepach są już przyjmowane, a ich regularna sprzedaż rozpocznie się na początku maja.

Obok Samsunga i LG nowe telewizory Bravia będą stanowiły ścisłą światową czołówkę najnowocześniejszych urządzeń w swojej klasie. Świetnie że poza jednymi z najciekawszych matryc będą oferować także naprawdę atrakcyjne wzornictwo i szereg autorskich innowacji. Przełożyło się to jednak na ich cenę: ok. 15 tys. zł za model 54,6” i ok. 25 tys. zł za model 64,5”.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)