Sony VAIO E, VAIO F i VAIO L bardziej na czasie

Japoński gigant postanowił pójść drogą wytyczoną przez innych producentów i bez większego rozgłosu zaopatrzył swoje komputery w nowe podzespoły, aby pozostać "na czasie" i zaspokoić oczekiwania klientów.

Sony VAIO E
Sony VAIO E
Jacek Klimkowicz

29.09.2010 14:30

Japoński gigant postanowił pójść drogą wytyczoną przez innych producentów i bez większego rozgłosu zaopatrzył swoje komputery w nowe podzespoły, aby pozostać "na czasie" i zaspokoić oczekiwania klientów.

Seria laptopów VAIO E teraz będzie dostępna z nowymi, mocnymi procesorami Intel Core i5-460M (2,53-2,80 GHz) oraz Intel Core i5-580M (2,66-3,33 GHz) oraz budżetowym procesorem Intel Pentium P6100 (2,0 GHz). Modele VAIO EA oraz VAIO EB będzie można zakupić w komplecie z dedykowaną kartą graficzną ATI Radeon HD 5650 z 1 GB pamięci oraz ekranem FullHD (VAIO EB i EC) w nowym, fioletowym kolorze obudowy.

Obraz

Mniejsze zmiany dotknęły serię VAIO F. Tutaj wysłużonego GeForce'a GT330M zastąpiono opartą na architekturze Fermi kartą Nvidia GeForce GT425M z 1 GB pamięci wideo, dorzucono port USB 3.0 oraz dysk twardy o prędkości 7200 obr./min.

Obraz

W czasach lawinowo rosnącej popularności i spadających cen procesorów Intel Core i 24-calowy all-in-one PC VAIO L doczekał się możliwości wyposażenia w przestarzały procesor Intel Core 2 Quad S (2,66 GHz). Oczywiście to niejedyna nowa opcja. Oprócz leciwego procesora na liście wyposażenia dostępnego za dopłatą znajdzie się napęd Blu-ray, tuner TV i 2 TB dysk twardy.

Nowe modele komputerów pojawią się na półkach sklepowych najpóźniej na początku października, a ich ceny będą uzależnione od konfiguracji i wybranych opcji.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.